Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Škoda skutečně zvažuje návrat do USA, spekulace potvrdil mluvčí značky
8.6.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Mladoboleslavská automobilka by mohla být nejlevnějším řešením kauzy Dieselgate. Zvláště když potřebuje náhradu za kolabující ruský trh.
Co ještě před pár měsíci vypadalo jako spekulace přitažená za hodně dlouhé vlasy a bez reálných základů, to je nyní holým faktem - Škoda dle svého tiskového mluvčího opravdu uvažuje o vstupu na americký trh. Finální rozhodnutí prozatím nepadlo, nicméně poslední kroky naznačují, že mladoboleslavská automobilka má o Nový kontinent skutečně zájem. Zvláště poté, co zkolaboval ruský trh s obyčejnými auty, který patřil mezi její významná odbytiště.
Kromě toho do hry i nadále promlouvá kauza Dieselgate, která v zámoří stále ještě není dořešena. Volkswagen sice před pár týdny uvedl, že se blíží k finalizaci dohody s tamními úřady, nicméně ke všemu se následně musí vyjádřit také američtí zákazníci. Stačí tak jen málo a německý koncern bude muset odkoupit všech 482 tisíc aut osazených problematickými motory TDI EA 189.
To obří německý koncern nezruinuje, jenže ani tato varianta nemusí Volkswagenu přinést zpátky ztracenou důvěru zákazníků, které značka loni lákala především díky výrazným slevám u benzinových modelů. Nahrazení či doplnění značky Škodou, která v očích Američanů není skandálem nikterak dotčena a navíc na ně dokáže udělat dobrý dojem, by tak mohlo být logickým vyústěním celé situace.
A vlastně i nejlevnějším, jak podotýká Ferdinand Dudenhoeffer, šéf centra průzkumu automobilového segmenu při Univerzitě v Duisburg-Essenu. Analytik firmy NordLB Frank Schwope s ním úplně nesouhlasí a vyjádřil jisté pochyby, zejména s ohledem na portfolio Škody, které aktuálně postrádá pick-upy a velké SUV, tedy v USA nejžádanější zboží.
Jeho argument se ovšem dá vcelku lehce smést ze stolu, neboť k možnému vstupu mladoboleslavské automobilky na americký trh by rozhodně nedošlo letos nebo příští či přespříští rok. Tato doba je přitom pro Škodu podstatná, neboť během ní uvede do prodeje až sedmimístný Kodiaq, jeho stylovější kupé variantu a malý crossover na bázi modelu Fabia.
Jakkoliv přitom druhé dvě zmiňované novinky byly prozatím potvrzeny pouze pro Čínu a nikoliv Evropu, o Americe nepadlo ani slovo. Značka by tak ještě s druhou generací Škody Yeti měla hned čtyřčlenné portfolio crossoverů a SUV, což je lepší nabídka, než jakou aktuálně disponuje Volkswagen. A kdo říká, že celý příběh musí skončit zde.
Tyto úvahy ale prozatím berte jen jako spekulace. Nezvratitelný však zůstává fakt, že Škoda pro řadu svých modelů požádala u amerického patentového úřadu o ochrannou známku. Jsme tedy vskutku zvědavi, zda se značka do Spojených států vrátí, a to po více než padesátileté odmlce. V minulosti byla totiž v USA nabízena někdejší Felicia. A nejen ta...












Škoda se možná skutečně vrátí na americký trh, po více než padesáti letech a jako nejlevnější možné řešení kauzy Dieselgate
Zdroj: Auto News
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
včeraElektrický Ford Mustang se postavil tomu „skutečnému” s motorem V8. A dokázal, že je poníkem zvládajícím jediný trik
19.4.2025Už se ví, kde má nové Bugatti schovaný klíč na odemykání nejvyšší rychlosti, až po jeho použití jede 445 km/h
18.4.2025
Nejnovější články
Nový dvourotorový Wankel je hotový, říká šéf Mazdy, k návratu rotačních sporťáků brání poslední překážka
před 8 hodinamiŘešení zavírání přední kapoty propadáku Dodge je tak absurdní, že na něj potřebujete návod, jinak si poničíte auto
před 10 hodinamiPrvní elektrické Porsche ztrácí hodnotu tak moc, že láme další psychologickou cenovou hranici, majitele připravilo o miliony za pár let
před 11 hodinamiLotus po sázce na špatného koně dál upadá. Musí znovu propouštět, obchodní válka mu zasazuje další rány
dnesRychlost a míra úpadku nizozemského automobilového parku ukazuje, co za současného vývoje stihne celou EU
dnes
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva