Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Na prodej je vzácný Brabus C 3.8 S, málo jetý a nikoli drahý
7.12.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Mercedes C 32 AMG měl kompresor, Brabus C 3.8 S měl objemný motor. Mělo ho vzniknout 100 kusů, dnes je to málo vídaná rarita.
Chcete-li jezdit vážně vzácným autem a zároveň takovým, které má zadní náhon a velký atmosférický motor, stroj na obrázcích by mohl být přesně pro vás. Je to jeden z menších Brabusů, které tato firma vyrobila, ale to neznamená, že by byl slabý nebo nezajímavý. Jmenuje se C 3.8 S a je to limitovaná edice značně upravené třídy C z přelomu století.
Mercedes v té době vyráběl ve spolupráci s AMG model C 32 AMG, který měl 3,2litrovou V6 s kompresorem značky IHI. Brabus stavěl na stejném motoru, označeném M112, ale nemontoval kompresor, nýbrž jeho největší, 3,7litrovou verzi ještě zvětšil na 3,8 litru. A bez přeplňování ji nainstaloval pod kapotu třídy C.
Výsledný vůz měl samozřejmě automatickou převodovku a přes ni na zadní kola posílal 300 koní v 5 750 ot./min a 395 Nm v 3 950 ot./min, více než slušné hodnoty na dobu, kdy bylo za fajn výkon považováno 110 koní z dvoulitru. Dynamika na dnešní dobu není oslnivá, urazí ale málokoho - stovka za 6,8 sekundy a elektronicky neomezená maximální rychlost 262 km/h zajistí slušné svezení i v roce 2016. A upravený podvozek ji jistě nepokazí.
Tohle auto nicméně nebyl žádný sporťák, šlo tu spíše o velký komfort v malém. Čekejte tedy kůží čalouněný interiér a špičkovou výbavu a také notnou dávku exkluzivity - Brabusů C 3.8 S mělo vzniknout 100 kusů, což je samo o sobě dost málo, jenže nakonec se údajně vyrobilo jen něco mezi 50 až 60 auty.
Pochopitelně o tom všem nemluvíme náhodou, jeden kousek se teď objevil na prodej. A je to vážně rarita - v celém Německu dnes nenajdete v prodeji jediný. Tento je osmý vyrobený a má za sebou údajně jen 79 tisíc kilometrů. To je na patnáctiletý Mercedes třídy C dost málo, ale není moc důvod tomu nevěřit, odpovídá i stav interiéru.
A celé to může být vaše za cenu nuzně vybavené Octavie - 74 tisíc polských zlotých, tedy asi 455 tisíc korun. Dobrá cena na takhle vzácné auto v takovémto stavu, posuďte sami...






































Brabus C 3.8 S je dost vzácné auto a tenhle je k mání za rozumnou cenu
Zdroj: KlasykaGatunku.pl
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW M2 vyzvalo na souboj stejně drahý Chevrolet Corvette, nad letištěm je dodnes slyšet řev litující té troufalosti
před hodinouNové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
včeraFaceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025
Nejčtenější články
Čínský hit, který je větší než Octavie, ale stojí míň než Fabie, se ukázal v novém. Teď vypadá jako Audi a stojí ještě míň
29.3.2025Tohle je nejkrásnější pohled na 800koňový kombík BMW M3, jinde je to jako když přijela pouť
29.3.2025BMW se zoufale snaží rozprodat nechtěné XM. Prodeje padly až k nule, dává na něj slevy už 520 tisíc Kč
30.3.2025Starý dobrý osmiválec ve srovnání rozstřílel novou Teslu Model 3 Performance. Nechal ji v prachu úplně ve všem
30.3.2025Reakce Ferrari na Trumpova cla jasně potvrzuje, že má problémy s prodejem některých modelů
30.3.2025
Živá témata na fóru
- VZKAZY 04.28. 12:11 - Brus
- Jednostopé okénko 04.28. 09:28 - abgx1
- Táhneme na Brusel 04.28. 08:18 - HondaMan
- Onboard videa 04.27. 15:24 - brnenska.odchytova
- Cyklistické vlákno 04.27. 15:20 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 04.26. 22:46 - petr_riha
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.26. 22:41 - petr_riha
- S větrem ve vlasech.... 04.25. 14:50 - pavproch