Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
James May ukázal své nové auto. Komentoval to s humorem sobě vlastním
26.8.2018 | Petr Miler
Dacia? Ne tak docela. I když Kapitán Šnek chová k rumunské značce jisté sympatie, z dostupných Renaultů sáhl po autě z úplně opačného konce nabídky.
Je velmi pravděpodobné, že jste jej zatím nikdy neviděli na vlastní oči, přesto patrně víte, že existuje. Renault loni po létech příprav dostal do výroby nový Alpine A110 a je třeba to obdivovat. Z podstaty úzkoprofilových, na řidiče zaměřených sportovních kupé ubývá i v nabídce automobilek, jejichž image je s vozy podobného typu spojena mnohem méně. Renault sice v motorsportu znamenal vždycky hodně a Alpine svého času ještě víc, přesto je jistě velmi odvážné zkusit dnes takový prodávat bez předchozího smíření se s tím, že půjde o ekonomické fiasko.
Novinka má své kouzlo a zjevně nejsme sami, koho půvabný stroj s 250koňovým turbomotorem uprostřed a pohonem zadních kol uhranul. I když lidí, kteří si jej reálně koupí, jistě nebude mnoho, jedním z nich se stal James May. Dlouholetý moderátor Top Gearu, jehož nástupcům mimochodem jedna A110 shořela pod rukama, se tím pochlubil na sociální platformě Drive Tribe. A pochopitelně nezůstalo jen u slov, auto hned ukázal světu.
Mayův stroj dorazil do Studio Alpine v Londýně ve čtvrtek a v pátek tam pro Kapitána Šneka uspořádali menší slavnostní předání. Ačkoli se tamní zastoupení znovuzrozené značky tváří jako samostatné dealerství, ve skutečnosti jde jen o součást prodejny Renaultu jménem London West, která nabízí všechny automobily konglomerátu Renault-Nissan. Na prvních záběrech Mayova auta tedy vidíme v pozadí i několik Renaultů a jak sám britský novinář s nadšením upozornil, také jednu Dacii, evidentně nový Duster. Ta ve stejném prostoru čekala též na předání, nikoli však Mayovi.
O odhalení vozu se postaral sám šéf dealerství John Fuggles, konec konců ani v Londýně jistě nepředávají auta ze špičky nabídky Renaultu známým osobnostem každý den. May si vůz prohlédl, trochu zasténal a po úplném sundání plachty řekl: „Ale ne, já jsem chtěl bílé.” Jistě humorná reakce jemu vlastní a podle fanoušků současně i narážka na Richarda Hammonda, který v bílém sporťáku loni málem uhořel.
Nezbývá než popřát hodně šťastných kilometrů a těšit se na první dojmy. Ty May slibuje už pro nejbližší dny, zatím si jeho auto můžete prohlédnout na prvních záběrech právě z odhalení u prodejce.






Toto je nový vůz Jamese Maye z The Grand Tour, špatný vkus věru nemá
Zdroj: Drive Tribe
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
dnes
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Bývalý hokejista si jako první převzal nové nejrychlejší civilní letadlo světa od dob Concordu, překoná i rychlost zvuku
před 8 hodinami
V dalším „zeleném království” zjistili, že silnice se samy neopraví, majitelé elektromobilů budou platit za každý ujetý km
před 10 hodinami
Britové montují do lehounké malé Mazdy 380koňový motor V6, výsledkem bude levné auto schopné pokořit i supersporty
před 11 hodinami
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
dnes
Nové Smarty jsou až absurdně obří auta, ten nejnovější měří skoro 5 metrů. A Mercedesy nepřipomínají náhodou
dnes
Živá témata na fóru
- Střešní box do T drážky 12.14. 18:30 - Kubka Palma
- GWM STEED 7 12.14. 16:47 - Carrert93
- BMW Divize 12.14. 14:07 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 12.14. 13:17 - pavproch
- whitelist & blacklist 12.14. 13:12 - pavproch
- IT poradna 12.14. 13:07 - pavproch
- Onboard videa 12.14. 12:25 - brnenska.odchytova
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
