Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Galpin Rocket: Mustang upravený autorem BMW Z8 dostal 735 koní
21.11.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Americká legenda dostala extravagantní styl od designéra Henrika Fiskera. K mání bude od dvou milionů korun, zamířit přitom má i na evropské trhy.
Jméno Henrika Fiskera rozhodně není v automobilovém světě neznámé, zvláště po anabázi s jeho vlastní automobilkou a hybridním modelem Karma. Ta však nepodnikala babišovským stylem jako třeba na všem a všech parazitující Tesla, pročež musela projít řízeným bankrotem, na jehož konci stáli noví čínští majitelé. Fisker ovšem na branži nezanevřel, novou automobilku ovšem rozjíždět nehodlá. Místo toho zamířil zpátky ke svým kořenům, tedy ke stylizaci, která ho coby autora vozů jako BMW Z8 nebo Aston Martin DB9 proslavila nejvíce.
Nově se přitom spojil se společností Galpin, která se specializuje na modifikace vozů Ford. V minulosti se podívala třeba na model GT, kterému nadělila enormních 1 038 koní. Tak daleko ovšem nyní zacházet nebudeme, neboť upravený Mustang produkuje koní „pouze“ 735. Na druhou stranu se však pyšní opravdu radikálně přepracovaným designem. Vše pak korunuje cena, která je nižší než v případě základního Porsche 911 Carrera s téměř polovičním výkonem.
Začněme ale pěkně onou stylizací, která je ovlivněna minulými generacemi Fordu Mustang, zvláště pak speciálem GT500 z roku 1968. Tím je zjevně míněna zejména přední kapota ověnčená výdechy horkého vzduchu a „rychlými pruhy“ nebo boční prolisy a nasávací otvory před zadními koly. Mimo to pak do stejného ranku spadá také vystouplé blatníky, jež vzadu přecházejí ve výraznou odtrhovou hranu zavazadelníku.
Vpředu nám ovšem Galpin Rocket, jak zní oficiální název americké novinky, připomíná spíše nedávné koncepty Subaru. A to zejména tvarem čelní masky. Ta je přitom vyrobena z karbonu, který lemuje chromová lišta. Opomenout pak nesmíme ani 21palcová litá kola ADV.1, se kterými přicházejí pneumatiky Pirelli P-Zero. Skrze paprsky lze pak snadno zahlédnout brzdy Brembo, které mají vpředu 15palcové kotouče.
Veškeré tyto změny, jež zahrnují i nový přední a zadní nárazník, překrývá zakázková barva Eminence Grise. Za dalšími úpravami však musíme do interiéru, který byl oháknut do červené kůže. S tou přitom ideálně kontrastují karbonové dekory či bílé švy. Povšimnout si můžeme také dodatečně namontovaných „budíků”, ozdobných lišt dveřních prahů nebo sportovních sedadel Recaro.
Nejvíce se ovšem úpravce vyřádil v motorovém prostoru, kde najdeme kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválec. Je však škoda, že Galpin nepustil do světa detailní informace. Aktuálně tedy víme pouze tolik, že na zadní kola míří 735 koní skrze šestistupňový manuál. Jaká je ovšem jízdní dynamika, to si zjevně budeme muset počkat do příštího roku, kdy Rocket zamíří do prodeje.
Cena má přitom startovat lehce nad 100 000 dolary (cca dva miliony korun), což opravdu není mnoho. Na druhou stranu se ovšem dá počítat s tím, že extravagantní design se nebude líbit všem, stejně jako mnoho boháčů asi odmítne zaplatit danou částku za „obyčejný“ Ford. My jsme ale hlavně zvědavi, zda se nějaký objeví také v ČR, neboť Galpin chce svou novinku nabízet globálně.

































Galpin Rocket je přepracovaným Fordem Mustang, který v motorovém prostoru nabízí 735 koní
Zdroje: Galpin, Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Faceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
20.4.2025
Nejčtenější články
Toyota zastavila stavbu továrny na baterky kvůli nezájmu o elektrická auta, už tak skromné plány znovu snížila
27.3.2025Porsche za cenu Octavie od Xiaomi je z jedné vody načisto nejbezpečnější čínské auto historie, je to další špatná zpráva pro Evropu
27.3.2025Mazda najednou končí hned se čtyřmi modely, v Česku tvoří skoro pětinu jejích prodejů
27.3.2025Audi TT se má vrátit v té nejtrapnější možné podobě, vysnil si ho tak sám od reality odtržený šéf
27.3.2025Nový šéf Nissanu ohlásil uprostřed krize obří modelovou ofenzívu, Japonci nabídnou dokonce i vlastní klon Dacie Duster
27.3.2025
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 04.25. 20:40 - M.Z.
- S větrem ve vlasech.... 04.25. 14:50 - pavproch
- BMW Divize 04.25. 09:44 - pavproch
- Jednostopé okénko 04.24. 20:45 - M.Z.
- Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kW (cukání motoru). 04.24. 20:21 - Bradok
- VW Caddy Maxi Cargo 4x4 04.24. 13:36 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 04.24. 07:57 - řidičBOB
- Výběr grafické karty do počítače 04.23. 23:57 - Whiskentle