Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Volvo Sensus Connect: inovovaný systém na dálku najde volné parkovací místo
14.1.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Švédové nově přicházejí s hlasovým ovládáním, dálkovým ohřevem a chlazením kabiny nebo kontrolou vozu z druhého konce planety.
V posledních dnech a hodinách žijeme především novinkami z Detroitu, nesmíme ovšem zapomínat také na veletrh elektroniky CES, který se minulý týden odehrál v Las Vegas. Kromě Audi a Hyundai se totiž s technologiemi budoucnosti blýsklo rovněž Volvo. Švédská automobilka přitom ve městě hříchu a zábavy představila hlavně inovovaný systém Sensus, který by vám měl podle nového motta zaručit „cokoliv chcete a kdykoliv to chcete“.
Neznamená to samozřejmě, že byste ve voze pomysleli třeba na obměnu české vlády, a vaše přání se ihned vyplnilo, tak daleko přeci jen Volvo nezachází. Pokud však kupříkladu hledáte v neznámé lokalitě parkoviště, stačí jen zadat systému příslušný pokyn a navigace vás již dovede na místo. Při zadávání pokynů přitom ani nemusíte sundávat ruce z volantu, všeho lze totiž dosáhnout rovněž hlasovým ovládáním.
Dvě níže přiložená videa vám pak ideálně popíšou, jak lze vašich cílů dosáhnout, přičemž se nesoustředí pouze na zmiňované parkování. Skrze systém Sensus Connect je možné také vyhřát či naopak ochladit kabinu vozu ještě před nastoupením. Dále se můžete propojit s internetem, a aby toho nebylo málo, pak přes řadu aplikací je možné vaše Volvo vizuálně kontrolovat třeba z druhého konce planety.
Jak je přitom patrné z druhého promosnímku, inovace systému Sensus Connect nehodlá čekat až na příchod nové generace Volva XC90. V prodeji se tak technologie objeví v následujících měsících, přičemž na cenu si musíme počkat. Dá se ale předpokládat, že bude vyšší než u stávajícího provedení, které vám umožní třeba datové spárování s vaším smartphonem nebo připojení k internetu.



Vzhled interiérů švédských modelů se nemění. Nově však budete mít za volantem více možností
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Faceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
včeraUž to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
20.4.2025
Nejnovější články
Náhle zastavená výroba v Polsku neznamená konec, Stellantis ukázal nový model své levné značky, už 15.
před 11 hodinamiNěmci teď poznávají to, co my známe z dob komunismu. V zemi chybí dobíjecí stanice, i když třetinu z nich nikdo nepoužívá
včeraMercedes hledá spásu ve volantu bez věnce a bez fyzického spojení s koly, působí to dost zoufale
včeraFaceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
včeraBMW strhlo kamufláž z chystané nové řady 3, tady jede vaše příští auto splnitelných snů. Anebo ne?
včera
Živá témata na fóru
- BMW Divize 04.24. 22:22 - Stepan
- Jednostopé okénko 04.24. 20:45 - M.Z.
- Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kW (cukání motoru). 04.24. 20:21 - Bradok
- S větrem ve vlasech.... 04.24. 16:27 - pavproch
- VW Caddy Maxi Cargo 4x4 04.24. 13:36 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 04.24. 07:57 - řidičBOB
- Výběr grafické karty do počítače 04.23. 23:57 - Whiskentle
- Dotazník- manuál vs. automat? 04.23. 12:58 - klara07