Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Subaru WRX STI 2014: nové STi má české ceny, je levnější než to staré
30.5.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Za 300 koní a sprint na stovku za 5,2 sekundy dáte 1 089 000 Kč. Verze Sport s vyšší výbavou je o 90 tisíc korun dražší, jediným příplatkem je metalíza.
O příchodu nového Subaru WRX STI na evropský kontinent jsme již mluvili. Při té příležitosti jsme zmínili nejvyšší rychlost 255 koní a akceleraci z klidu na stovku za 5,2 sekundy, trochu jsme ovšem přitom zapomněli uvést, že na rozdíl od americké verze si vůz musí vystačit s výkonem 300 koní. Ten produkuje 2,5litrový plochý čtyřválec, kterému nedílnou společnost dělá šestistupňový manuál a pohon všech kol.
Tím však máme základní fakta za sebou a můžeme se pomalu přesunout k cenám. Ještě než je ovšem oznámíme, máme pro vás příslib věcí budoucích. Za volant novinky jsme se totiž již mohli posadit, a tak vás velmi brzy čeká první test. Radost z něj přitom budou mít hlavně ti, kdo o nákupu japonské ikony uvažují - novinka je totiž agilnější, komfortnější i úspornější než předchůdce. A co víc, je také levnější.
Pokud se totiž podíváme do ceníku minulého provedení, pak první cena sedanu začínala nad 1,1milionem korun. Nově je ovšem WRX STI k dispozici již od 1 089 000 Kč. Ve výbavě přitom v takové chvíli nabízí 18palcová litá kola, sportovní výfuk se čtyřmi koncovkami, brzdy Brembo, sportovní sedadla s červeným obšitím, audio systém, dvouzónovou klimatizaci, tempomat či řadu elektronických asistentů.
O stupeň výše pak můžete sáhnout po provedení Sport, které nahrazuje předchozí výbavu Top. I v tomto směru samozřejmě můžete počítat se sníženou cenou, která činí 1 179 000 Kč. Ve výbavě přitom v tu chvíli kromě výše zmíněného dostáváte hlavně velké zadní křídlo, dále pak lepší audio nebo dokonce parkovací kameru. Záruka prodloužená na pět let je však standardem u obou úrovní.
Jediným příplatkem je tak metalický či perleťový lak, za který dáte 12 000 Kč. Veškeré ostatní prvky jsou ale již obsažené v obou stupních výbavy, o čemž vás přesvědčí oficiální ceník (PDF, 200 kB). Pokud přitom chcete, můžete jej porovnat s předchozí generací (PDF, 235 kB), kde u výbavy Top mohou vyšší cenu ospravedlnit třeba sedadla Recaro. Ty totiž u novinky chybí a chybět budou - Recaro je neumělo dodat s možností vyhřívání, a ta je u nového STi k dispozici.
















Evropská verze nového Subaru WRX STI bude k mání s velkým zadním křídlem i bez něj...
...zatímco ta americká nabízí výkon 309 koní, který je vůči modelu nabízeném na Starém kontinentu vyšší o 9 koní
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Hybridní Porsche 911 je znovu zdrojem zklamání, v klání s tuctovějším BMW neexcelovalo ani v tom, v čem mělo
včeraStarý dobrý osmiválec ve srovnání rozstřílel novou Teslu Model 3 Performance. Nechal ji v prachu úplně ve všem
30.3.2025Nový Dodge Charger se poprvé ukázal na veřejnosti jako čtyřdvířko, bez „elektrického stigma” sklízí potlesk
29.3.2025
Nové na MotoForum.cz
- BMW R 12 G/S 2025: syrová zábava v terénu včera 13:42
- COTA 2025: Vítězem Bagnaia, lídrem A. Marquez 30.3.2025
- Jake Dixon suverénním vítězem v Austinu, Salač out 30.3.2025
- Prvním vítězem na COTA se stal Rueda 30.3.2025
- Toprakův portugalský hattrick 30.3.2025
Nejčtenější články
Ze symbolu znovuzrození symbolem úpadku. Nissan GT-R končí bez nástupce, Japonci s ním nedokázali přijít dlouhých 18 let
3.3.2025Provokace: Porsche zajelo rekord okruhu mezi silničními auty s vozem, který už 6 let nevyrábí
3.3.2025Smutný rekordman Formule 1 si „na důchod” pořídil nové bydlení, nešetřil na sobě ani trochu
3.3.2025Nekupujte si elektromobily, stejně už je nebudete mít jak nabíjet, zní z Nizozemska. Dosáhly 5 procent podílu na autech v provozu
3.3.2025K mání je „nákupní taška” od BMW, která na semaforech znejistí i frajery s Bugatti. Za cenu dvou výměn oleje v jejich autech
3.3.2025
Živá témata na fóru
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 03.31. 22:52 - Zajda
- Policejní kontroly a měření 03.31. 20:01 - stst2
- Lampárna (stěžovatelna) 03.31. 19:25 - petr_riha
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 03.31. 18:49 - řidičBOB
- Rychlodotazy 03.31. 18:47 - řidičBOB
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 03.31. 17:04 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 03.30. 22:41 - M.Z.
- Mercedes - auto pro masy 03.30. 17:19 - pavproch