Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Seat Leon a Altea stihl facelift
9.2.2009 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
Seat Leon a Altea bojují o přízeň zákazníků v nižší střední třídě už pěkných pár pátků. Jejich design se za tu dobu poněkud okoukal, a tak pro ně výrobce připravil facelift. Mírně upravenou přední za zadní část doprovodí změny v nabízené technice a výbavě.
Většina Seatů dnes sdílí stejnou tvář, na kterou navazuje podobně vypadající karoserie. Začalo to v roce 2005 a dodnes jsou mezi námi lidé, kteří si na zmíněné uspořádání nezvykli. Pro část zmíněné skupiny jsou nyní nachystány drobné designové změny a pár novinek pod kapotou a v interiéru.

Na přídi se objevila nová maska chladiče s menším logem značky a výrazněji stylizovaným chromovaným rámečkem. K ní se připojily větší čelní světlomety. K dalším modifikacím patří nově tvarovaná vnější zpětná zrcátka na předních dveřích a nová litá kola.
Lepší výhled z vozu zajišťuje větší zadní okno, které si vynutilo odpovídající úpravy designu zadního výklopného víka a zadních svítilen. V interiéru se změny dotkly přístrojové desky, středové konzoly, výplní dveří a materiálů.
Spolu s úpravou vzhledu došlo i ke změnám v nabízených prvcích výbavy. Faceliftovaný Leon a Altea nabídnou novou klimatizaci, nová autorádia a od verze Style i přední mlhovky s integrovanou funkcí odbočovacích světel. V rámci výbavy na přání je nyní k dispozici např. asistent rozjezdu do kopce, adaptivní bi-xenonové světlomety s natáčením do zatáček, parkovací senzory vpředu a vzadu a optický parkovací systém ve spojení s navigačním systémem. Kromě toho, všechny verze přicházejí s novým čalouněním s možností objednat si i provedení v černé kůži nebo pro řadu Leon v odstínu cognac.
Všechny varianty mají sériově protiblokovací systém ABS, protiprokluzový systém TCS, brzdového asistenta EBA a stabilizační systém ESP a verze vybavené automatizovanou dvouspojkovou převodovkou DSG, která je nyní k dispozici v sedmistupňové verzi také pro motor 1,8 TSI/160 k, pádla na volantu pro manuální řazení.
Zmodernizované modely Seatu nižší střední třídy budou představeny na autosalonu v Ženevě a do prodeje přijdou na počátku léta tohoto roku. Ceny vzhledem k současnému vývoji na trhu zřejmě netuší ani ve Španělsku...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Faceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
včeraUž to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
20.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Někdo nacpal do rodinného VW motor z policejního Passatu. Stvořil skrytou zbraň se stovkou za 4,8 s, teď ji prodává
26.3.2025Nová verze Audi A5 vás chce připravit o víc peněz, litry v zavazadelníku i iluze o německých prémiových autech
26.3.2025Kvůli clům na auta z Číny budeme propouštět a zastavovat výrobu, říká šéf Seatu. I to způsobují nepromyšlené kroky EU
26.3.2025Toyota zastavila stavbu továrny na baterky kvůli nezájmu o elektrická auta, už tak skromné plány znovu snížila
27.3.2025Porsche za cenu Octavie od Xiaomi je z jedné vody načisto nejbezpečnější čínské auto historie, je to další špatná zpráva pro Evropu
27.3.2025
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 04.25. 20:40 - M.Z.
- S větrem ve vlasech.... 04.25. 14:50 - pavproch
- BMW Divize 04.25. 09:44 - pavproch
- Jednostopé okénko 04.24. 20:45 - M.Z.
- Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kW (cukání motoru). 04.24. 20:21 - Bradok
- VW Caddy Maxi Cargo 4x4 04.24. 13:36 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 04.24. 07:57 - řidičBOB
- Výběr grafické karty do počítače 04.23. 23:57 - Whiskentle