Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Qoros GQ3 2013: nový čínský sedan kompletně odhalen, drama nečekejte
21.12.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nový čínský sedan byl prý ušit přesně na míru evropskému vkusu. Jeho design neoslní, ani neurazí, standardní výbava ovšem bude patřičně bohatá.
O chystané expanzi čínské značky Qoros už se pár týdnů zmiňujeme. Za první kapitolou jejího halasného vstupu na evropská kolbiště dnes můžeme udělat pomyslnou tečku, neboť k dispozici jsou první oficiální snímky avizovaného sedanu GQ3. Ty oproti původním kresbám Gerta Hildebranda tak trochu postrádají dramatičnost (snad až na 19palcová litá kola), přičemž patrná je inspirace typickými evropskými automobily. Jmenovat můžeme třeba Renault Laguna nebo Volkswagen Passat, zadní boční okno pak zdobí Hofmeisterova křivka, kterou proslavilo BMW.
Ani v interiéru se autor novodobého Mini nepouštěl do žádných větších akcí. Prakticky jakýkoliv ovladač či plocha vám tak budou připomínat některé z modelů Renaultu, Kie nebo Škody. Zajímavé (a alespoň pro nás vítané) je přitom použití klasické ruční brzdy, neboť evropská konkurence již v tomto směru obvykle sází na elektroniku. Na hodnocení kvality plastů a dalších materiálů si pak musíme počkat do březnového autosalonu v Ženevě, kde bude mít Qoros GQ3 premiéru.
Působivá by ale měla být standardní výbava. V základu totiž každá verze dostane osmipalcový dotykový displej, jehož ovládání by mělo připomínat iPhone. Samozřejmostí je zdířka na USB, nechybí ani navigace, dvouzónová klimatizace nebo tempomat. Po stránce motorické je pak největší jistotou přeplňovaný 1,6litrový čtyřválec z produkce mateřské značky Chery, s nímž půjde spřáhnout manuál i automat.
Otázka dalších pohonných jednotek zatím zůstává nezodpovězená, stejně jako není jisté, zda Chery pod kapotu modelů Qoros nepropašuje také elektromotory. Systém start/stop by se ovšem měl stát jistotou. Na více informací o 4,7 metru dlouhém, 1,8 metru širokém a 1,4 metru vysokém sedanu si musíme počkat na zmíněnou Ženevu, kde se GQ3 představí ve společnosti dvou koncepčních crossoverů.






Produkční Qoros GQ3 již nevypadá tak odvážně jako na původních kresbách, standardní výbavu ale nabídne bohatou
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řízení absurdně těžkého nového BMW M5 nezvládají ani profíci, jeden z nich těžce havaroval dokonce se safety carem
včeraHybridní Porsche 911 je znovu zdrojem zklamání, v klání s tuctovějším BMW neexcelovalo ani v tom, v čem mělo
31.3.2025Starý dobrý osmiválec ve srovnání rozstřílel novou Teslu Model 3 Performance. Nechal ji v prachu úplně ve všem
30.3.2025
Nejnovější články
Brusel už vám jde i po řidičáku. Chce celoevropské zákazy řízení, smysl to nedává z podstaty
před 8 hodinamiReaguje takhle VW na ztrátu pozic? Autonomním řízením osadit chce i svá spalovací auta, to ho opravdu nespasí
před 10 hodinamiPokud máte dost odvahy a aspoň 2 miliony, můžete si pořídit poslední Ferrari dostupné s manuálem a motorem uprostřed. Charisma má
před 11 hodinamiGiugiaro vyškolil Teslu, takhle se dělá hranaté auto s nelakovanou karoserií. Vše platil mexický miliardář
včeraTohle je motor W10, který VW kvůli testům nacpal do BMW M5. Auto koupil Slovák, teď na brzdě ukázal, co umí
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva