Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Porsche Boxster GTS nafoceno bez maskování, debutovat má v dubnu
3.2.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Vrchol nabídky malého kabrioletu dostane o 15 koní více než Boxster S. Předek ozdobí nový nárazník, záď unikátní difuzor a boky 20palcová kola.
O příchodu vrcholného Porsche Boxster a Cayman víme již od září loňského roku, kdy online unikly jejich specifikace. O pohonné jednotce či výkonu tak nemusíme spekulovat, neboť přítomnost 3,4litrového plochého šestiválce produkujícího o 15 koní více než v sérii je jasně dána. Stejně tak je ovšem známé také datum premiéry a zahájení prodeje. Vůbec poprvé totiž modely GTS uvidíme naživo v dubnu v Pekingu, než o dva měsíce později zamíří do showroomů značky.
Po technické stránce nás tedy německá novinka může sotva překvapit, i když jízdní dynamika je nadále tajemstvím. Dá se ale předpokládat, že s vyšším výkonem by akcelerace z klidu na stovku mohla klesnout někam k 4,5 sekundám, zatímco nejvyšší rychlost zamíří k magické třístovce. Spotřeba se ale zřejmě nepohne, přeci jen na laboratorní testy nemají dané úpravy motoru velký vliv.
To samé se pak dá očekávat od modifikované karoserie, která byla nově nafocena bez maskování v ústředí značky v Zuffenhausenu. Změn je totiž poskrovnu a víceméně počítají jen s novými nárazníky (ten zadní dostane difuzor) a 20palcovými litými koly ve stylu 911 Turbo.
V rámci ceny ovšem můžeme stoprocentně počítat s nárůstem o nějakých 120 tisíc korun, neboť standardní výbava bude zahrnovat sportovní výfuk a aktivní zavěšení PASM (Porsche Active Suspension Management).


Porsche Boxster GTS bylo nově nafoceno bez maskování v ústředí značky v Zuffenhausenu
Zdroj: Worldcarfans
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
V Monaku můžete absolvovat autoškolu v Porsche 911. A není to jen rozmar nebo promo, provozovatel jej pořídil z rozumných důvodů
8.4.2025Čtyři otylá moderní výkonná SUV ve vzájemném klání ve sprintu ukázala nesmyslnost hybridizace i křehkost přemotorovaných obrů
7.4.2025Už ani Němci nemohou vystát tragickou kvalitu nových Audi, vržou a křupou stále víc
6.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Vstupenka do klubu prestižních SUV BMW ani jako ojetina nezklame, oproti novému autu stojí pakatel
před 11 hodinamiPrvní elektrická Octavia byla nesmysl a ta příští bude zas. Škoda to tehdy věděla, v mezičase na to zapomněla
včeraNěmci jsou vážně kouzelníci, i neskonale elegantní Porsche 911 dokázali pár tahy zprasit k nepoznání
včeraVW začal odhalovat další nový Amarok, tenhle udělá bez Fordu. Ale nebojte, vám ho neprodá
včeraBentley si loni odpravilo prodeje i zisky hybridy, a tak letos obojí zkusí zachránit čím? No jistě, dalšími hybridy
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva