Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nissan Micra 2013: facelift oficiálně odhalen, změn je nakonec docela dost
23.3.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Současná Micra je na trhu sotva tři roky, přesto se už dočkala faceliftu. Nakonec je docela výrazný, upravená je příď, záď a proměnou prošel i interiér.
Čtvrtá generace japonského mini se prodává od roku 2010 a od té doby jsme ji pochopitelně stihli i otestovat. Recenzi aktuálního provedení Micry ale brzy na tváři přibude pár vrásek, neboť Nissan pro něj přichystal mezigenerační facelift.
Tento fakt může zaskočit jen ty, kteří pravidelně nesledují náš web. Právě faceliftovaná Micra byla nedávno nafocena bez maskování při natáčení reklamy, a tak bylo jasné, že ji automobilka oficiálně odhalí co nevidět. Ze špionážních fotek se ale zdálo, že změny nebudou velké - zjevná byla pouze přepracovaná příď, zbytek vozu vypadal nedotčeně. Jenže realita je nakonec trochu jiná a ačkoli se nedá říci, že v případě vzhledu auta nezůstal na kameni kámen, změnilo se toho poměrně dost.
Přední partie už jsme „zdrbli” minule, a tak si novinky tentokrát projdeme stručněji. Automobilka vyměnila přední světla za trochu jinak tvarované kousky s odlišnou vnitřní optikou a dále pak vše, co navazuje na přední hranu víka motoru. Jiné jsou tak obě části masky chladiče, přední nárazník a úplně odlišný tvar i místo získaly přední mlhovky. Nyní mají trojúhelníkový tvar a jsou maximálně přiblíženy pravé resp. levé spodní hraně nárazníku.
Boční partie zůstaly víceméně původní, i když v nabídce vozu najdete nové designy litých kol a nelze vyloučit, že úplně stejná nejsou ani vnější zpětná zrcátka. Větší pozornost si ale zaslouží záď, která nevypadá příliš odlišně, dočkala se ale jiného nárazníku, nových koncových světel s LED a pozměněného střešního spojleru s třetím brzdovým světlem.
Ani uvnitř není Micra bez novinek. Tou největší je poněkud atraktivněji vyhlížející středová konzole a hranaté místo kulatých výdechů ventilace. Nové je ale i ovládání klimatizace, grafika přístrojové desky a pak také to, co byste čekali snad u každého faceliftu - lepší materiály, více dostupných barevných provedení, palubní desky nebo nové látky pro čalounění sedadel.
Nissan zatím nezveřejnil, zda se Micra dočkala či nedočkala nějakých technických inovací, což může být zapříčiněno dvěma důvody. Buď na žádné nedošlo a nebo je to tím, a toho jste si jistě všimli, že byl vůz zatím představen jen pod jménem March, které nese na některých asijských trzích. Je tedy docela dobře možné, že si Nissan tyto informace nechává na později, aby zákazníci Micry nebyli zmateni už dosud jinou nabídkou motorizací pro klon jménem March.
Více bude jasné snad už následující týden, Japonci s odhalením Micry s jejími autentickými mimikrami příliš dlouho váhat nemohou.












Nissan Micra alias March prošel faceliftem. Žádná divočina to není, vzhledem k necelým třem letům na trhu ale změn není úplně málo
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Srovnání s Ferrari teprve ukázalo nesmyslnost nového BMW M5. Už nikdy nebude jako dřív, říká úpravce
včeraBrutální Wankel s 12 rotory měl dávat 5 000 koní, při prvním měření výkonu ale selhal a začal hořet
10.5.2025Spalovací „dinosaurus” Koenigseggu stanovil další dynamický rekord produkčních aut, nestačí mu ani nejlepší elektromobil
9.5.2025
Nové na MotoForum.cz
- Začalo i MS MotoE 15:19
- Autodrom Most: Vylepšení trasy a infrastruktury 14:00
- Vítězství lokalmatadora Zarca včera 15:51
- Moto2 vyhrál lídr Gonzalez, 7. Salač včera 15:28
- Vítězem Moto3 Rueda včera 11:58
Nejnovější články
Nezničitelný kombík Mercedesu najel už skoro 900 tisíc km s původní technikou. A dál jezdí, jako by se nechumelilo
před hodinouNěmecko je odsouzeno ke zkáze, lidi tam vyrábí auta nejdráž na světě, i Česko a Slovensko jsou superlevný kraj
před hodinouNěmcům otrnulo, ve srovnání elektrického a spalovacího VW vyhlásili jasným vítězem benzinové auto. A to nevybrali žádného krasavce
před 2 hodinamiHammond a May překvapili novým soubojem jako ze starých časů Top Gearu. Zkusili, jestli je na cestování rychlejší auto nebo letadlo
před 4 hodinamiDevastace v přímém přenosu: BMW 540d přišlo s novou generací reálně o 49 koní. Jako podstatně těžší vůz je i zásadně pomalejší
před 5 hodinami
Živá témata na fóru
- Cyklistické vlákno 05.12. 18:45 - Brus
- Zimní/letní? Už máte přezuto? před 3 hodinami - Zajda
- S větrem ve vlasech.... včera - pavproch
- Onboard videa včera - brnenska.odchytova
- whitelist & blacklist 05.10. 09:44 - Stepan
- Rychlodotazy 05.09. 16:22 - Stepan
- OT - zavírám krám, uklízím 05.09. 14:42 - pavproch
- OT: pavproch pomalu likviduje svou firmu 05.09. 14:38 - pavproch