Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mercedes GLC Coupe: sériová verze je venku, zatím bez jediného AMG
23.3.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ video) Stuttgartská X4 bude zpočátku k mání se dvěma diesely a benzinovým dvoulitrem. Později dorazí GLC 43 AMG i plug-in hybrid.
O novém Mercedesu GLC Coupe jsme si mnohé řekli vcelku nedávno u příležitosti odhalení první oficiální ilustrace. Na té se vyjímala verze AMG, pročež se zdálo, že třícípá hvězda chystá pro New York alespoň malé překvapení. To se ale nakonec nekoná, neboť verze z Affalterbachu se dočkáme až ve druhém sledu. Stejně jako třeba plug-in hybridu. Zpočátku bude totiž stuttgartské BMW X4 k dostání pouze ve verzích GLC 220d, GLC 250d 4Matic a GLC 250 4Matic.
Než ovšem nahlédneme pod kapotu, zůstaneme chvíli u vzhledu. Ten popisuje šéfdesignér značky Gorden Wagener jako „hot and cool“, tedy jinými slovy jako pořádně žhavý a nadmíru skvělý. Zda s ním souhlasíte, to je čistě na vás. My můžeme jen dodat, že s délkou 4 730 milimetrů a výškou 1 600 mm nové Coupe přesahuje konzervativněji střižený Mercedes GLC o podstatných 74 mm, zároveň je však o 39 mm nižší. Rozvor 2 870 mm pak zůstal zachován.
Podle automobilky by tato změna proporcí neměla neměla ovlivnit komfort při nastupování či prostor pro lokty a nohy, nicméně se dá očekávat, že zejména vzadu bude méně místa pro hlavu. Redukce o 59 litrů se pak dočkal i zavazadlový prostor, který za standardu nabízí 491 l. Tato kapacita pak může být navýšena na 1 205 při sklopených zadních sedadlech, jenž mohou být rozdělena v poměru 40:20:40.
Po stránce motorické pak bude k dispozici hned osm variant - čtyři benzinové a čtyři dieselové. Jak jsme ovšem zmínili již v úvodu, v první vlně dorazí pouze verze GLC 220d, GLC 250d 4Matic a GLC 250 4Matic. První zmíněná dostala pohon zadních kol, na která míří 170 koní a 400 Nm. Stovku toto provedení pokoří za 8,3 sekundy při cestě za nejvyšší rychlostí 210 km/h, spotřeba činí 5 l/100 km.
Stejný turbodiesel používá také verze GLC 250d 4Matic, ta ovšem již zaměstnává všechna čtyři kola a počítá s výkonem 204 koní. Akcelerace se odehraje za 7,6 sekundy, spotřeba se však nemění. Nejvyšší rychlost pak narostla na 222 km/h, což platí také u modelu GLC 250 4Matic, jehož benzinový dvoulitr produkuje 211 koní. Stovku tak zvládnete za 7,3 s, spotřeba byla vyčíslena na 7 l/100 km.
Ve všech případech se o přenos výkonu stará devítistupňový automat, který dostane rovněž varianta GLC 43 AMG. Ta dorazí s třílitrovým šestiválcem o výkonu 367 koní, s nímž stovku pokoří za méně než 5 sekund. Mimo to lze očekávat také plug-in hybridní model GLC 350e 4Matic, který nabídne 320 koní a dojezd přes 30 km čistě na elektřinu. Vystačit si však musí se sedmistupňovým automatem.
Od motorů se můžeme přesunout k podvozku, který již standardně počítá se sportovním nastavením a systémem Dynamic Select. V jeho případě je přitom možné volit mezi pěti jízdními režimy Eco, Comfort, Sport, Sport+ a Individual. Standardní ocelové pružiny je možné nahradit příplatkovými vzduchovými měchy Air Body Control, dále tu pak máme přímější převod řízení.
Stejně jako u všech ostatních novinek Mercedesu bude i GLC Coupe první rok od zahájení prodeje k dispozici ve verzi Edition 1, která počítá s 20palcovými litými koly v designu AMG, sportovními doplňky exteriéru, exkluzivními laky a dvoubarevným koženým čalouněním. Ceny se ale nejspíše dozvíme až blíže k podzimnímu zahájení prodeje.











Mercedes-Benz GLC Coupe bude prozatím k mání ve verzích GLC 220d, GLC 250d 4Matic a GLC 250 4Matic. Následovat ovšem bude další pětice motorizací včetně plug-in hybridu a verze AMG
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Mini dostalo ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
dnesFaceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
EU chce nařídit nesmyslné kontroly u STK každý rok pro starší auta, to asi aby vám znepříjemnila jejich používání
před 9 hodinamiUž tak sympatické malé Suzuki se dočkalo ještě sympatičtější verze pro dobrodruhy, je to takové Porsche 911 Dakar pro chudé
před 11 hodinamiBugatti poprvé ukázalo svůj nový motor 8,3 V16 zevnitř, dostal nevídaný systém časování ventilů
dnesJedno z aut snů obyčejných Čechů z 90. let jde pořád koupit zánovní po 1. majiteli, v podstatě za babku
dnesDalší velká evropská automobilová fabrika náhle končí, po 80 letech. Podle firmy je „nekonkurenceschopná”, nejmíň 500 lidí dostane padáka
dnes
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva