Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Maserati Gran Sport 2015: první detaily k překarosované Alfě s motorem Ferrari
28.12.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Italská značka nechystá pouze šestiválcovou verzi s pohonem zadních kol, ale také model 4x4 s osmiválcovým motorem a výkonem až 550 koní.
Již několikrát na těchto stránkách jsme zopakovali záměry italské automobilky, která by v roce 2015 ráda překročila kvótu 50 000 prodaných vozů. Odvážný plán by přitom mohl být opravdu realizovatelný, neboť Maserati hodlá během následujících tří let obsadit všechny skulinky prémiového segmentu trhu (prozatím operuje jen na jedné pětině). Tedy i tu část, kde je stále větší důraz kladen na cenu. Díky tomu již v roce 2014 dorazí SUV Levante za 1,5 milionu korun, které bude o 12 měsíců později následovat ještě levnější menší sedan Ghibli.
To jsou ovšem už dobře známá fakta. Ta nová se týkají sportovního modelu Gran Sport, který by měl dorazit v roce 2015. Konkurence pro Porsche 911 nebo Jaguar F-Type bude postavena na základech Alfy Romeo 4C, pohánět ji však budou mnohem potentnější motory. O šestiválci jsme se v minulosti již zmiňovali, nyní ale vyšlo najevo, že značka uvažuje i o motoru V8. Výkon pohonných jednotek, za jejichž zrodem stojí Ferrari, by se pak pohyboval mezi 450 a 550 koňmi.
Standardně by tato síla měla směřovat na zadní kola, kolegové z britského Autocaru však zmiňují i alternativu pohonu 4x4. Na rozdíl od Quattroporte by však tento systém měl být spřažen právě s potentnějším motorem a nikoliv se šestiválcem. Což by z výkonnější verze modelu Gran Sport dělalo přímou konkurenci pro Porsche Turbo S.
Mimo to se očekává, že vůz dorazí s dvouspojkovou převodovkou. V kombinaci s uprostřed uloženým motorem by tak Maserati mohlo konkurovat i Ferrari 458 Italia. Italská automobilka má ovšem v plánu odlišení i v tomto směru. Gran Sport bude zaměřen spíše na luxus, zatímco Skákajícímu koníku budou vyhrazeny okruhy.
Rozdíly se očekávají také v ceně. Jak jsme včera informovali, bude nové Maserati startovat na sumě 85 000 Eur (cca 2 125 000 Kč). U vrcholné verze V8 4x4 zřejmě tato částka naroste ke čtyřem milionům, čímž Ferrari zůstane nadále široké pole působnosti. Pro Porsche by však v té chvíli Gran Sport byl noční můrou.



První počítačové retuše kombinují aktuální vzhled přídě Maserati s tvary Alfy Romeo 4C, na jejíchž základech bude nový Gran Sport postaven
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
včeraFaceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025
Nové na MotoForum.cz
- Vítězem v Jerezu Alex Marquez, Marc Marquez po crashi 12. včera 14:44
- Vítězem Moto2 Gonzalez před Baltusem a Agiusem, 10. Salač včera 12:56
- Prvním dnešním vítězem v Jerezu se stal Rueda včera 11:37
- Warm up v Jerezu: Kdo jiný než Marc Marquez včera 10:27
- Sprint Race v Jerezu vyhrál Marc Marquez 26.4.2025
Nejčtenější články
BMW se zoufale snaží rozprodat nechtěné XM. Prodeje padly až k nule, dává na něj slevy už 520 tisíc Kč
30.3.2025Starý dobrý osmiválec ve srovnání rozstřílel novou Teslu Model 3 Performance. Nechal ji v prachu úplně ve všem
30.3.2025Reakce Ferrari na Trumpova cla jasně potvrzuje, že má problémy s prodejem některých modelů
30.3.2025Chevrolet zkouší zabránit kupčení s jeho nejlepšími sporťáky, zvolil velmi kontroverzní metodu
30.3.2025Data servisů potvrzují, že elektromobily „žerou” pneumatiky víc než jakákoli jiná auta, „přeborníkem” je Tesla
30.3.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva