Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Honda Jazz 2015: evropská verze odhalila detaily, máme i 48 nových fotek
22.7.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Japonské mini MPV nabídne až 1 314 litrů v zavazadelníku. K mání bude s 1,3litrovým motorem i-VTEC o výkonu 102 koní a ve třech výbavách.
O evropské verzi nové generace Hondy Jazz se dnes rozhodně nezmiňujeme poprvé, však podrobnější článek o ní jsme přinesli již krátce před debutem sériového provedení na březnovém autosalonu v Ženevě. V té době však byla k dispozici jen velmi okleštěná fotogalerie a především pouze vybraná technická data. Nyní se však Japonci pochlapili a dali k dobru pořádnou sadu obojího. K mini MPV se tedy oprávněně můžeme vrátit.
Začneme venkovními rozměry, které počítají s délkou 3 915 milimetrů a rozvorem 2 530 mm. Vůči minulé generaci tak novinka narostla o 95, respektive 30 milimetrů, z čehož profitují pasažéři i jejich zavazadla. Kupříkladu na zadních sedadlech je totiž nyní o 115 mm více prostoru pro nohy, nad zadní nápravu pak ve standardním stavu naložíte 354 litrů. Při sklopení zadních sedadel se ale kapacita zvětší až na 1 314 l.
Jen většími venkovními dimenzemi a s tím souvisejícím zavazadelníkem ovšem nová Honda Jazz ohromit nehodlá. Kromě toho zde máme také centrálně uloženou palivovou nádrž a systém sedadel zvaný Magic Seats, díky kterému lze libovolně vyklápět vzhůru zadní sedáky či zcela sklopit sedadlo předního spolujezdce. Kromě velkého objemu tak dovnitř naložíte i skutečně dlouhé předměty.
Přesunout se můžeme do motorového prostoru, kde zpočátku bude k dispozici pouze jediný agregát, a sice zcela nová 1,3litrová pohonná jednotka typu i-VTEC. Ta dává 102 koní v 6 000 otáčkách a 123 Nm točivého momentu při 5 000 ot./min., přičemž spřažena může být s novou šestistupňovou manuální převodovkou (nahrazující starou pětistupňovou) či automatem CVT.
Jak se asi dá očekávat ipři pohledu na maximální výkon i na vcelku nízký točivý moment při vyšších otáčkách, nenucenou dynamikou nás nový Jazz příliš neohromí. S manuálem totiž stovku pokoří za 11,2 sekundy a rozjede se na 190 km/h, při volbě příplatkového automatu lze počítat s 12sekundovým sprintem a maximálkou 183 km/h. Průměrná spotřeba u převodovky CVT pak byla vypočítána na 4,6 l/100 km.
Mimo to Honda dodává, že podvozek zahrnující zadní torzní příčku byl nastaven speciálně pro evropské silnice. Zákazníkům by to mělo zaručit lepší agilitu i vyšší komfort, aerodynamicky optimalizovaná karoserie se pro změnu má postarat o vyšší komfort v kabině. Nakolik je však toto tvrzení pravdivé, to budeme moci posoudit až během prvních testů.
Dodat lze tedy momentálně již tolik, že nová Honda Jazz zamíří na evropské trhy se třemi úrovněmi výbavy. Již v základu lze přitom počítat s klimatizací a pětipalcovým displejem, zatímco střední úroveň nabídne multimediální systém Honda Connect se 7palcovou obrazovkou. Vrcholu pak bude vyhrazen kůží obšitý volant, bezklíčový vstup a startování či automatická klimatizace.
















































Nová Honda Jazz bude v Evropě alespoň zpočátku k mání pouze s novým 1,3litrovým benzinovým motorem a specificky naladěným podvozkem. Vybírat bude možné mezi třemi stupni výbavy
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
- První kradené znaky čínského Porsche za cenu Octavie se začaly objevovat v prodeji, automobilka si za jejich „popularitu” může sama
před 56 minutami Nejoblíbenější produkt VW nestrádá. Jeho loňské prodeje se dokonce vyšplhaly na rekordní úroveň, za vším hledejte cenu
včeraU Volva už nemyslí hlavou. Stáhli bizarní reklamu vytvořenou AI z toho nejabsurdnějšího důvodu: Kvůli emisím CO2
12.3.2025
Nejnovější články
- První kradené znaky čínského Porsche za cenu Octavie se začaly objevovat v prodeji, automobilka si za jejich „popularitu” může sama
před 57 minutami Němci najeli 100 tisíc km s moderním Opelem a rozebrali ho na díly. Problémy ale našli spíš předtím než potom
včeraNejoblíbenější produkt VW nestrádá. Jeho loňské prodeje se dokonce vyšplhaly na rekordní úroveň, za vším hledejte cenu
včeraElektrická party zdarma v Rakousku končí. Elektromobily budou podléhat silniční dani, majitelé zaplatí až desítky tisíc ročně
včeraVW přiznává, že svůj „levný” elektrický model nedokáže prodávat se ziskem, ztráty zmírní čínskými díly a portugalskou výrobou
včera
Živá témata na fóru
- Výběr autopojištění 03.14. 04:50 - Vojta1988
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 03.14. 00:16 - petr_riha
- vyber motorky 03.13. 16:35 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 03.13. 14:26 - jerry
- Rodinné a pohodlné auto pro malé 3 děti 03.13. 09:47 - koffee
- Lampárna (stěžovatelna) 03.12. 20:12 - M.Z.
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 03.12. 11:28 - řidičBOB
- Hon na piráty 03.12. 11:27 - řidičBOB