Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Daihatsu Kopen 2014: tři koncepty pro Tokio jako předvoj sériového modelu
28.12.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Malý japonský roadster se ukáže v závodním i pseudo-terénním provedení. Evropa však se nejspíš nedočká ani z jednoho z nich.
Pokud patříte mezi pravidelné návštěvníky našeho webu, pak vám dozajista neunikla alespoň jedna zmínka o chystané nové generaci Daihatsu Kopen. Ta by měla dorazit někdy v průběhu příštího roku, přičemž blýsknout se hodlá jak lákavou vizáží, tak i novým názvem (dříve se psal Copen) a tříválcem pod kapotou. Kvůli dřívějšímu odchodu značky z evropských trhů se z něj sice asi těšit nebudeme, to ovšem neznamená, že by nám tři nové verze určené pro tokijský autosalon měly proklouznout mezi prsty.
Produkční realitu dozajista nejvíce předznamenává roadster RM1 oháknutý do červené. Tedy roadster, v tomto případě bychom mu mohli říkat i kupé, neboť jej definuje také pevná nasazovací střecha (hardtop), která celkem vkusně navazuje na vesměs elegantní specifika tohoto provedení.
Další „tokijská” verze Kopenu, která se nejokatěji chlubí sloganem provázejícím uvádění tohoto modelu na trh (Future Included), je upravena pro použití především na závodních okruzích, kde si má pomoci sníženým podvozkem, lepšími pneumatikami nebo i upravenou aerodynamikou definovanou hlavně enormním křídlem na zádi. Další detaily bohužel zatím známé nejsou.
Koncept pojmenovaný XM1 pak pro změnu sází na větší terénní prostupnost, o kterou se zasadí zvýšenou světlou výškou. Další odlišnosti jako „maskovací lak” už se moc podstatné nezdají a zbylými podrobnostmi nemůžeme sloužit, dosud zmíněné je vše, co o nové trojce víme.
Momentálně tedy pochopitelně ani není jasné, zda některý z doplňků hlavně druhého a třetího konceptu předznamenává jejich sériovou výrobu. Stejně tak ostatně ani nepadlo konkrétní datum, kdy by se sériová druhá generace měla objevit na scéně. Očividně si tak budeme muset počkat do pátku 10. ledna, jestli Daihatsu nevydá v souladu s debutem nějakou obsáhlejší tiskovou zprávu.



Daihatsu se v Tokiu blýskne trojím pojetím modelu Kopen. Ten se v sériové výrobě má objevit v příštím roce
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Elektrický Ford Mustang se postavil tomu „skutečnému” s motorem V8. A dokázal, že je poníkem zvládajícím jediný trik
před 4 hodinamiUž se ví, kde má nové Bugatti schovaný klíč na odemykání nejvyšší rychlosti, až po jeho použití jede 445 km/h
včeraKia vrátila Rusko do svých prodejních plánů, s válkou a sankcemi zjevně nepočítá už letos
15.4.2025
Nové na MotoForum.cz
- Le Mans: Pole Position pro Haniku a spol. včera 21:24
- Aleix Espargaro s wild card v Jerezu včera 20:51
- WorldSBK se vrací do Mostu! Na co se mohou fanoušci letos těšit? 17.4.2025
- Na Masarykův okruh najely frézy, začala klíčová fáze rekonstrukce 16.4.2025
- Piaggio Medley 200: v nových barvách a se silnějším motorem 16.4.2025
Nejnovější články
Tohle je nové nejsilnější spalovací auto všech dob, které může na silnice, jeho brutální motor dává přes 2 000 koní
před hodinouSoudní dokumenty ukazují další problém vzdáleného přístupu výrobců k vašim autům, Tesla s ním má podvádět se zárukami
před 3 hodinamiElektrický Ford Mustang se postavil tomu „skutečnému” s motorem V8. A dokázal, že je poníkem zvládajícím jediný trik
před 4 hodinamiNejprodávanější VW, který za 250 tisíc nabízí víc než Octavie, dostal úplně nový vzhled. Teď vypadá jako laciné čínské auto
před 6 hodinamiÚplně nová auta zkrachovalého Fiskeru nechali stát opuštěná na kraji silnice, teď se prodávají v aukci za směšné peníze
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 04.19. 12:06 - Truck Daškam
- Vačka palivového čerpadla 04.19. 09:05 - amora321
- Rychlodotazy 04.18. 22:23 - rutak11
- Onboard videa 04.18. 20:57 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 04.18. 14:41 - pavproch
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 04.18. 12:06 - GeneHawkins
- Cyklistické vlákno 04.17. 21:19 - Kavis
- Policejní kontroly a měření 04.17. 20:39 - řidičBOB