Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Dacia Duster Black Edition: drsný rumunský speciál je připraven na lov
20.7.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Na letošní Festival rychlosti do Goodwoodu přivezli něco i Rumuni - drsně vyhlížející Dacii Duster Black Edition. Bude i v prodeji, ale pouze v Británii.
Rozumné provedení Dacie Duster jsme v minulosti testovali. Rumunský výrobce však představil upravenou verzi svého offroadu s názvem Black Edition, která vychází ze současné verze; vzhled faceliftovaného Dusteru ještě není známý.
Pod kapotou Black Edition pracuje motor dCi 110, což je přeplňovaná naftová patnáctistovka o výkonu 110 koní a může pohánět jak přední, tak všechna kola. Karoserie je zabalena do černého vinylu, nejedná se o lak. Otázka zní, jak vinyl dopadne po kontaktu s klacky, kameny či jinými nástrahami, až se majitel tohoto auta rozhodne využít jeho terénních schopností. Přinejmenším lak pod ním ale zůstane následků těchto kontaktů vesměs uchráněn.
Black Edition dále nabídne oproti standardnímu Dusteru speciální osmnáctipalcová kola, střešní nosič a dva velké světlomety na něm. V interiéru přibylo kožené čalounění, audiosystém Kenwood s šestipalcovou dotykovou obrazovkou, spojený s Bluetooth, DAB rádiem, přehrávačem DVD, možností připojit iPod nebo jiný přístroj přes USB i ze zadních sedaček a navigací Garmin, která si poradí i s dopravními hlášeními.
Dacia Duster Black Edition je k mání tak, jak ji vidíte na obrázcích, za 17 575 liber, což je necelých 520 tisíc korun, avšak jen s volantem vpravo - mimo Velkou Británii nebude dostupná. Tamním zákazníkům bude doručena v říjnu tohoto roku, nelze ale vyloučit, že když ti z kontinentální Evropy budou hodně křičet, Dacie připraví něco podobného i pro ně...






Černý vinyl jistě vypadá zajímavě, ale obstojí v terénu?
Zdroje: WorldCarFans, AutoEvolution
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Faceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
20.4.2025
Nové na MotoForum.cz
- WorldSBK Most 16.-18.5.2025: soutěžíme o 2 vstupenky včera 19:00
- Alex Marquez vyhrál rovněž časový trénink včera 16:00
- Filip Salač postoupil přímo do Q2 včera 15:00
- V Jerezu začal nejrychleji Alex Marquez včera 10:00
- Pre Jerez: Marquez nebo někdo jiný? 24.4.2025
Nejčtenější články
Vládní průzkum v Nizozemsku potvrdil, že většina majitelů elektromobilů bude chtít zpět svá spalovací auta
27.3.2025Němci si pohráli se smečkou dvanáctiválcových SUV Ferrari, vedle jejich zvuku blednou i současné Formule 1
27.3.2025Většina automobilek spílá Trumpovi za nová cla na auta, jedna ale nazývá věci pravými jmény: Může za to EU
28.3.2025Volvo žádá majitele tisíců dobíjecích aut, aby je okamžitě přestali nabíjet. Hoří, tedy pardon, stíhají je „termální události”
28.3.2025Někdo najel s nezničitelným Mercedesem 1,4 milionu km a prodává ho dál, pro současný Mercedes je to hořká pilulka
28.3.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva