Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW M6 Competition Edition a GT3: první pro efekt, druhá pro rychlost
15.9.2015 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
BMW ve Frankfurtu představilo dvě velmi odlišné varianty kupé M6. Jedna bude zářit na parkovištích, druhá, snad, na okruzích.
Připadá vám M6 s Competition paketem málo výrazná a rádi byste chtěli světu ukázat, že toto je nejrychlejší sériové BMW dneška? Pak je tu pro vás BMW M6 Competition Edition, nejviditelnější novinka pro letošní autosalonu ve Frankfurtu. Jestliže „závodnický” paket je hlavně věcí techniky, tedy zvýšení výkonu motoru na 600 koní a úpravách podvozku, přídavná edice je už jen záležitostí vzhledu.
Za dodatečných 17 700 Eur (asi 480 tisíc Kč) máte na výběr mezi dvěma metalickými laky, bílým Alpine White a žlutým Austin Yellow. Pokud zvolíte tu první, dostanete k ní i barevné pruhy v tradičních barvách divize M. Exkluzivní barvy doplňují ledvinky, boční výdechy a kliky dveří v černém chromu, 20" kola typ 343 M a kryty zrcátek a zadní spoiler z uhlíkových vláken.
Interiéru vládne kůže Merino, která je jinak součastí katalogu s nápisem Individual, a karbonové doplňky. Pokud zvolíte černou, dostanete k ní kontrastní švy, můžete ale mít i bílou kůži pro bílý lak a žlutou pro žlutý.
Ze zcela jiného těsta je BMW M6 GT3. Zde už se díváme na plnokrevný závoďák, který s výše popsaným autem sdílí snad jen vzhled. BMW ji připravilo pro sezónu 2016 a novinka zaujme místo stávající Z4 GT3. Mezi základní charakteristiky auta patří uspořádání transaxle, šestistupňová sekvenční převodovka, centrální pozice řidiče a hmotnost pod 1 300 kg. O pohon se stará upravená sériová jednotka o objemu 4,4 l a výkonu cca 500 k. V tomto ohledu bude zajímavé sledovat spolehlivost nového GT3, protože v civilu osmiválcové přeplňované motory od BMW nejsou právě vzorem bezchybnosti.
M6 GT3 obecně není úplně zahaleno tajemstvím, bylo ho možné spatřit při testech na mnoha okruzích Nordschleife nevyjímaje. Pokud byste ho tam v rámci závodu FIA chtěli prohánět taky, připravte si 379 000 Eur (přes 10 milionů Kč).
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotek přímo z dějiště IAA.








M6 Competition Edition a...
...M6 GT3 jsou asi největšími novinkami BMW pro letošní IAA. M2 se má nakonec odhalit až v říjnu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
včeraFaceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025
Nové na MotoForum.cz
- Vítězem v Jerezu Alex Marquez, Marc Marquez po crashi 12. včera 14:44
- Vítězem Moto2 Gonzalez před Baltusem a Agiusem, 10. Salač včera 12:56
- Prvním dnešním vítězem v Jerezu se stal Rueda včera 11:37
- Brian Uriarte a Carter Thompson vyhráli RBRC v Jerezu včera 10:35
- Warm up v Jerezu: Kdo jiný než Marc Marquez včera 10:27
Nejnovější články
Lidé na elektromobily přejdou sami, říkali. A rádi, říkali. Dnešní realita v Belgii a Nizozemsku ukazuje něco úplně jiného
před hodinouNovou Alfu Romeo Stelvio předčasně odhalil únik patentových záběrů, působí všelijak
před 3 hodinamiDlouholetý šéfdesignér Škody v práci pro Číňany nelení. Navrhl jim i vlastní Rolls-Royce, pro který nedávno pracoval, říká si Perla Číny
před 4 hodinamiEU chce nařídit nesmyslné kontroly u STK každý rok pro starší auta, to asi aby vám znepříjemnila jejich používání
včeraUž tak sympatické malé Suzuki se dočkalo ještě sympatičtější verze pro dobrodruhy, je to takové Porsche 911 Dakar pro chudé
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva