Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW M5 30th Anniversary Edition: 600 koní potvzeno, získá je jen 300 zákazníků
6.5.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Výroční M5 je tu, s vyšším výkonem pojí především nové vizuální doplňky. Automat je standardem, stejně jako 20palcová kola či kůže Merino.
Co jsme včera naťukli, to dnes můžeme dorazit. Na světlo světa se totiž dostaly první snímky a informace o limitovaném BMW M5. To vzniklo u příležitosti 30. výročí první generace, přičemž podle jedné z fotek bude celému světu (Čína má kupodivu smůlu) vyhrazeno pouze 300 exemplářů. Všechny dostanou exkluzivní lak BMW Individual Frozen Dark Silver Metallic, s nímž spojí 20palcová kola. Spíše než na vzhled však tato M5 bude lákat na novinky pod kapotou.
Jak již bylo oznámeno včera, výroční edice bude z 4,4litrového přeplňovaného osmiválce produkovat 600 koní a 700 Nm točivého momentu. Ty bude na zadní kola posílat výhradně dvouspojkový automat M DCT, na oznámení jízdní dynamiky si ovšem musíme chvíli počkat. S ohledem na zvýšení výkonu oproti standardu o 40 koní (resp. o 25 oproti Competition Package) však dozajista k ubrání pár desetinek sekundy dojde.
Tím ovšem zásadní odklon od standardu končí, nadále se tak již budeme bavit pouze o bohatší standardní výbavě. Ta zahrnuje výše zmíněný paket, s nímž přichází přitvrzení podvozku a jeho snížení o 10 mm, stejně jako čalounění kombinující kůži Merino a Alcantaru. Chybět samozřejmě nemůže ozdobné prošívání či ochranné lišty dveřních prahů.
Kromě toho bude k mání ještě několik prvků příplatkové výbavy, a sice multifunkční sedadla M divize, audio systém Harman Kardon nebo Bang & Olufsen. Zvolit pak ještě můžete pár bezpečnostních prvků, tím ale příslušenství končí. Dodat už tedy můžeme pouze tolik, že premiéra by nakonec neměla proběhnout v Goodwoodu, ale v červnu na Nürburgringu v průběhu M Festivalu.




Výroční BMW M5 nabídne 600 koní, k mání bude jen ve 300 kusech
Zdroj: Bimmerpost
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Faceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
20.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
EU chce nařídit nesmyslné kontroly u STK každý rok pro starší auta, to asi aby vám znepříjemnila jejich používání
před 6 hodinamiVW možná pochopil, spalovací motory vrátí i v Evropě autům, která je už vůbec neměla dostat
před 8 hodinamiČíňané odhalili další novinku s jejich unikátním plochým osmiválcem, kráčí opačným směrem než evropská konkurence
před 9 hodinamiV další zemi EU můžete o dovolené jezdit na dálnici až 150 km/h, je to obrovský dějinný paradox
před 11 hodinamiPrvní nové AUDI vypadá naživo ještě hůř, ušili ho horkou jehlou nejspíš z propadáku Porsche
dnes
Živá témata na fóru
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.26. 17:05 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 04.25. 20:40 - M.Z.
- S větrem ve vlasech.... 04.25. 14:50 - pavproch
- BMW Divize 04.25. 09:44 - pavproch
- Jednostopé okénko 04.24. 20:45 - M.Z.
- Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kW (cukání motoru). 04.24. 20:21 - Bradok
- VW Caddy Maxi Cargo 4x4 04.24. 13:36 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 04.24. 07:57 - řidičBOB