Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show
15.11.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Máte pocit, že když si koupíte auto od BMW M, máte to nejlepší sportovní provedení, které jste mohli dostat? Omyl, ještě je za co připlatit.
Nabídka BMW zdánlivě dává smysl. Jednak jsou tu standardní modely, v nichž by sice měla zbývat trocha sportovního espritu, v zásadě si ale kladou za cíl uspokojit každého. Pakliže máte pocit, že onoho sportovního pocitu chcete víte, můžete sáhnout po standardních modelech vybavených paketem M a jestliže jej shledáte nedostatečně uspokojivým, jsou vám k dispozici doplňky M Performance. Je-li i to málo divize M Performance dělá i celá auta, jakýsi mezikrok na cestě od základních verzí ke sporťákům divize M. A pakliže je to všechno málo, skutečná eMka uspokojí i ty nejnáročnější.
I když je to spousta schůdků od přízemí až do nejvyššího patra, dává tato nabídka smysl, každý by si měl mít možnost vybrat (že to dopadá jinak, nechme v tuto chvíli stranou). Jenže to by nebylo BMW, aby to všechno ještě trochu nezkomplikovalo. Když jsme vám včera představovali BMW X3 a X4 s doplňky M Performance pro tuningovou show v Essenu, nedodali jsme, že automobilka na stejné místo dorazí ještě s další dvojicí podobně upravených aut, novými M3 a M4. A právě tady vše smysl dávat přestává.
Přece pokud jste po celém tom žebříku vystoupali až na vrchol, nepředpokládáte, že cosi z jednoho z mezikroků bude mít co přidat i onomu vrcholu. Ono možná nepřidává a nebo vlastně přidává, ale jen show - přesně o tu jde v případě M3 a M4 s doplňky M Performance v prvé řadě.
Patrné je to už z přiložených snímků, na kterých se skví kupé M4 ověšené vším, co pro něj dnes může M Performance nabídnout. Jedná se v prvé řadě o rozličné aerodynamické doplňky z karbonu a polyuretanu od nástavců obou nárazníků přes totéž pro boční prahy až po spojler na víku zavazadelníku. A nechybí pochopitelně ani tovární „rychlé pruhy”.
Subdivize se vyřádila také v interiéru, kde nechybí (kupodivu kulatý) volant obšitý alcantarou, karbonové doplňky či „závodní displej” ukazující informace o zařazené rychlosti, akceleraci, přetížení nebo času na jedno ujeté kolo. V případě zbytku si musíte vystačit se standardem, ale co překvapí - vůz dostal pro lepší zvuk nový reálný výfuk, a to jsme si mysleli, že to spraví softwarová modifikace...
Jestli vám podobné doplňky přijdou být zajímavé, brzy si je budete moci pořídit u vašeho dealera BMW za zatím neznámé, ale jistě ne skromné ceny. Pouze vás předem musíme varovat, že na rychlosti vám kterýkoli z nich přidá jen stěží.

















BMW M4 s doplňky M Performance nevypadá marně, jen těch M nám už přijde být v názvu vozu naráz trochu moc...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Faceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
20.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Někdo nacpal do rodinného VW motor z policejního Passatu. Stvořil skrytou zbraň se stovkou za 4,8 s, teď ji prodává
26.3.2025Nová verze Audi A5 vás chce připravit o víc peněz, litry v zavazadelníku i iluze o německých prémiových autech
26.3.2025Kvůli clům na auta z Číny budeme propouštět a zastavovat výrobu, říká šéf Seatu. I to způsobují nepromyšlené kroky EU
26.3.2025Toyota zastavila stavbu továrny na baterky kvůli nezájmu o elektrická auta, už tak skromné plány znovu snížila
27.3.2025Porsche za cenu Octavie od Xiaomi je z jedné vody načisto nejbezpečnější čínské auto historie, je to další špatná zpráva pro Evropu
27.3.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva