Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Yema Mustang F16: sporťák s označením stíhačky je v Číně vykradená A4 na elektriku
8.12.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Je vtipné, někdy trochu hořce, dívat se na zlodějskou kreativitu některých čínských výrobců. Do jednoho auta dokážou vměstnat více plagiátů, než by vás napadlo.
Docela bychom chtěli vidět soud, u kterého by čínská Yema Auto přesvědčila alespoň hluchého a slepého soudce o tom, že na design „svých” novinek přišla sama. Jenže, jak jsme kdysi rozebírali v našem pojednání o čínském automobilovému snu, takové soudy se ani nekonají a pokud ano, tak tam, kde zastání nenajde nikdo, kdo není z Číny. A tak Yema krade dál.
Nejnovější dílo této značky se jmenuje opravdu drsně, Mustang F16. Čekáte něco mezi americkým sporťákem a stíhačkou stejné provenience? No, realita je o mnoho prostší, jde jen o specifickou verzi právě loni představené „odvozeniny” Audi A4. Už ta se totiž jmenovala F16 a Mustang je jen podznačka Yema Auto, která se pravděpodobně hodlá zabývat jen elektřinou poháněnými čorkami modely.
Další jméno tohoto au Další jméno tohoto auta je E-Taxi, takže už asi tušíte, odkud vítr vane. Vůz s délkou 1 510 mm, šířkou 1 760 mm a výškou 1 615 mm (ano, je trochu vyšší než A4, asi se Číňanům všechny komponenty na sebe tak dobře nevešly...) má sloužit jako taxík, a to s pomocí elektromotoru o výkonu 80 koní a blíže nespecifikované sady akumulátorů. Dojezd má ovšem činit až 260 kilometrů.
Vůz bude zatím k dispozici pouze taxikářům, cenu neznáme. Později se ale má dostat i do běžné nabídky Yemy, tedy pokud na její sídlo někdo z vykradených konkurentů do té doby nepošle raketu země-země. Ani bychom se tomu nedivili...



Nebát se a nakrást, to za komunismu evidentně platí všude. Interiéry zatím ale Číňanům moc nejdou...
Zdroj: Autohome China
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Srovnání s Ferrari teprve ukázalo nesmyslnost nového BMW M5. Už nikdy nebude jako dřív, říká úpravce
včeraBrutální Wankel s 12 rotory měl dávat 5 000 koní, při prvním měření výkonu ale selhal a začal hořet
10.5.2025Spalovací „dinosaurus” Koenigseggu stanovil další dynamický rekord produkčních aut, nestačí mu ani nejlepší elektromobil
9.5.2025
Nejnovější články
Slovenské létající auto je s novým motorem konečně připravené na sériovou výrobu, jako jediné nevypadá úplně směšně
před hodinouMajitel krutě poznal úskalí aukčního prodeje bez rezervní ceny, jeho milované auto mu někdo vyfoukl za drobné
před 2 hodinamiPorsche stále chystá elektrické nástupce svých menších sporťáků, i když prodeje jasně ukazují, že je skoro nikdo nechce
před 4 hodinamiČíňané zajdou ještě dál, upřesnili podstatné detaily ke svému novému velkému dieselu pro osobní auta
před 5 hodinamiNejnovější Honda je totální vzhledový bizár, podívejte se na tu příď jako z Pacmana. A to je jen začátek
včera
Živá témata na fóru
- Zimní/letní? Už máte přezuto? před 11 minutami - pavproch
- Cyklistické vlákno před 58 minutami - budik
- S větrem ve vlasech.... včera - pavproch
- Onboard videa včera - brnenska.odchytova
- whitelist & blacklist 05.10. 09:44 - Stepan
- Rychlodotazy 05.09. 16:22 - Stepan
- OT - zavírám krám, uklízím 05.09. 14:42 - pavproch
- OT: pavproch pomalu likviduje svou firmu 05.09. 14:38 - pavproch