Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Tushek Forego T700: Slovinci chtějí postavit víc než Aventador
24.4.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Miniaturní slovinská manufaktura si troufá i na Lamborghini Aventador. Jejich budoucí model Forego má mít více než 700 koní na tunu a zvládnout 3,3 g.
Jen před pár dny, konkrétně od minulého čtvrtka do neděle, měl na automobilové výstavě luxusních aut Top Marques v Monaku premiéru „nový“ slovinský supersport Tushek Renovatio T500 společnosti Maromi Car. Jak jsme si řekli již v březnu, malé karbonové kupé připomínající Lotusy má základ ve slovenském roadsteru K-1 Attack, Slovinci jej ovšem osadili jiným motorem.
Doprostřed auta s cenovkou 7,6 milionu korun umístili 4,2 V8 od Audi s výkonem 450 koní při 7 900 ot./min. a točivým momentem 428 newtonmetrů při 3 200 ot./min. Laděný motor (nikoli z RS5) byl schopen podle firmy udělit kompaktnímu sporťáku akceleraci z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy a roztáhnout jej na 310 km/h.
Podle bývalého závodníka a majitele firmy Aljoši Tušeka, který pokřtil stroj svým poangličtěným jménem, to nicméně pořád není dost extrémní. Pro britský Autocar řekl, že chce snížit hmotnost vozu z 1 133 kg pod tunu a výkon motoru posunout k hranici 700 koní.
Nový vůz už má i své předběžné označení - majitel společnosti mu říká Tushek Forego T700 a podle jeho neskromných slov by měl být jeho supersport schopen dosáhnout v zatáčkách přetížení až 3,3 g, tedy dvojnásobek toho, kolik Maromi Car uvádí při typ T500. Zdali se jim to podaří, je v této chvíli ve hvězdách, odhadujeme ale, že na jiných než hladkých pneumatikách a spoustou spoilerů to asi nepůjde.























Firma postaví pouze třicet kusů T500, každý v ceně 7,6 milionu korun
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
včeraFaceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025
Nové na MotoForum.cz
- Vítězem v Jerezu Alex Marquez, Marc Marquez po crashi 12. včera 14:44
- Vítězem Moto2 Gonzalez před Baltusem a Agiusem, 10. Salač včera 12:56
- Prvním dnešním vítězem v Jerezu se stal Rueda včera 11:37
- Warm up v Jerezu: Kdo jiný než Marc Marquez včera 10:27
- Sprint Race v Jerezu vyhrál Marc Marquez 26.4.2025
Nejnovější články
Kupte si skutečný Jaguar, dokud ještě můžete, i nejetý vrchol s víc jak 500 koňmi dnes pořídíte za pakatel
před 2 hodinamiEU chce nařídit nesmyslné kontroly u STK každý rok pro starší auta, to asi aby vám znepříjemnila jejich používání
včeraUž tak sympatické malé Suzuki se dočkalo ještě sympatičtější verze pro dobrodruhy, je to takové Porsche 911 Dakar pro chudé
včeraBugatti poprvé ukázalo svůj nový motor 8,3 V16 zevnitř, dostal nevídaný systém časování ventilů
včeraJedno z aut snů obyčejných Čechů z 90. let jde pořád koupit zánovní po 1. majiteli, v podstatě za babku
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva