Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Soudružská automobilka Hongqi prodala první vůz smrtelníkovi, za 15,5 milionu Kč
24.4.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
První vůz Hongqi prodaný mimo čínskou vládu je model L5 s motorem V12 a pohonem všech kol. Koupil si jej majitel řetězce obchodů s nábytkem.
Automobilka Hongqi, která vyrábí luxusní vozy pro čínskou vládu již od roku 1958, prodala na letošním pekingském autosalonu poprvé auto někomu jinému - byznysmenovi z Nankingu, hlavního města provincie Ťiang-su. Takovíto lidé v Číně bývají s vládou docela úzce spojeni, zda to tak je i v tomto případě, nám není známo.
Víme však, že prodaný vůz je modelem L5, je nejdražším čínským autem a pod jeho kapotou pracuje atmosférická V12 o objemu šesti litrů. Na všechna čtyři kola putuje 402 koní a 551 Nm přes automatickou převodovku. Žádnou špičkovou dynamiku však nečekejme, stroj váží 3 175 kilogramů. Wang Zhonghua, majitel řetězce obchodů s nábytkem, za něj zaplatil v přepočtu zhruba 15,5 milionu korun a počká si na něj tři měsíce. Za stejnou cenu si mohl pořídit Ferrari FF.
O zahájení prodejů vozů Hongqi běžným smrtelníkům jsme psali již dříve, měly být dostupné modely L7 a L9 s dvanáctiválcem a menší L5 s motorem V8. Samozřejmě za patřičnou sumu - ceny se měly pohybovat od 13 do 30 milionů korun. Stran pojmenování nebo motorizací tedy očividně proběhly drobné změny.
Hongqi je odnoží skupiny FAW a její modely mají být pro bohaté čínské patrioty náhradou za vozy značky Bentley nebo Rolls-Royce. Nejsme si však jisti, nakolik se automobilce Hongqi podaří nahradit špičkový britský luxus podobně drahými vozy domácí produkce, které však vypadají jako letité ruské Čajky.














Čínská automobilka Hongqi poprvé prodala vůz někomu jinému, než vládě. Byl to model L5 s motorem V12 a nového majitele přišel na 15,5 milionu korun.
Zdroje: Bloomberg, CarNewsChina
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Hybridní Porsche 911 je znovu zdrojem zklamání, v klání s tuctovějším BMW neexcelovalo ani v tom, v čem mělo
dnesStarý dobrý osmiválec ve srovnání rozstřílel novou Teslu Model 3 Performance. Nechal ji v prachu úplně ve všem
včeraNový Dodge Charger se poprvé ukázal na veřejnosti jako čtyřdvířko, bez „elektrického stigma” sklízí potlesk
29.3.2025
Nejnovější články
Pokud máte dost odvahy a aspoň 2 miliony, můžete si pořídit poslední Ferrari dostupné s manuálem a motorem uprostřed. Charisma má
před 3 hodinamiEvropské automobilky chtějí zpátky do Ruska. Renault má šanci, VW tam rozprodávají díly za pakatel. Převodovky za 12, motory za 17 tisíc
před 5 hodinamiČínské Ferrari za cenu Škody se ukázalo na nových fotkách. To bude teprve hit, nabídne 26 typů litých kol
před 6 hodinamiKorejci ukázali nový palubní systém svých aut. Vypadá jako kopie přes 10 let starého systému Tesly
před 8 hodinamiČerpací a dobíjecí stanice nejsou zdaleka to samé. Že je těch druhých v Kalifornii víc než těch prvních, neznamená lautr nic
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 03.31. 20:01 - stst2
- Lampárna (stěžovatelna) 03.31. 19:25 - petr_riha
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 03.31. 18:49 - řidičBOB
- Rychlodotazy 03.31. 18:47 - řidičBOB
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 03.31. 17:59 - Zajda
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 03.31. 17:04 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 03.30. 22:41 - M.Z.
- Mercedes - auto pro masy 03.30. 17:19 - pavproch