Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Rolls-Royce Wraith ukázal na novém snímku záď a hlavně naleštěné koncovky výfuku
12.2.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britská novinka prý sází hlavně na dynamiku. Díky tomu shodí kila, zatímco výkon má vyšplhat minimálně na 600 koní, možná i výše.
Pro britskou automobilku je splnění vlastních slibů otázkou cti. Proto nepřekvapí, že jen pár hodin po rozednění máme k dispozici další snímek avizovaného Rolls-Royce Wraith. Stejně jako ten první zůstává částečně zastřený, skrze temný oparu ale prosvítají krom vrchních partií také koncovky výfuku. To by nám mohlo naznačit, že nové těžkotonážní kupé bude hlasitější, než je u automobilky ověnčené certifikáty královské rodiny obvyklé.
Veškeré informace se ovšem Britové snaží utajit až do premiéry na ženevském autosalonu, a tak můžeme o reálných možnostech nového modelu Wraith jen spekulovat. Cosi ovšem naznačuje krátké tiskové prohlášení, v němž se píše především o výkonu. Kdysi dávno totiž podle značky existovala na otázku „Kolik to má koní?“ pouze jediná odpověď. „Dostatek, pane.“ Ta doba je však dávno pryč.
Navíc má nové kupé vzbuzovat o trochu jiné emoce než zbytek nabídky. Proto značka prohlašuje, že nově by odpověď zněla takto: „Více než dostatek.“ Což by v řeči čísel mělo znamenat vyladění 6,6litrového dvanáctiválce na sílu minimálně 600 koní. Kromě toho bude zkrácena platforma, poladěno řízení a zredukována hmotnost.
Tento příslib dynamiky je však posledním aktuálně prozrazeným britským tajemstvím. Další fakta dorazí za týden s novým snímkem, který by mohl ukázat příď. Na sklonku února by Rolls-Royce mohl odhalit ještě do tmy ponořený interiér, hned týden na to pak sličné hostesky celému světu odhalí, jak vlastně vypadá celý Ghost bez páru dveří oficiálně.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Nový Rolls-Royce Wraith se zatím ukázal z profilu a nově také zezadu. Obrázek přídě zřejmě dorazí za týden
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Brutální silniční stíhačka od autora nejlepších ef-jedniček se dostala do rukou Stiga, zajel s ní nový rekord Top Gearu
před 2 hodinamiŘízení absurdně těžkého nového BMW M5 nezvládají ani profíci, jeden z nich těžce havaroval dokonce se safety carem
včeraHybridní Porsche 911 je znovu zdrojem zklamání, v klání s tuctovějším BMW neexcelovalo ani v tom, v čem mělo
31.3.2025
Nejnovější články
Brutální silniční stíhačka od autora nejlepších ef-jedniček se dostala do rukou Stiga, zajel s ní nový rekord Top Gearu
před 2 hodinamiDodnes novou, zapomenutou Škodu Superb Combi v nabušené verzi nikdo nechce, stojí už míň než polovinu ceny nového auta
před 3 hodinamiZájem Němců o elektromobily zůstává u dna, jejich nařizování odmítají úplně. Jsou si velmi dobře vědomi jejich nedostatků
před 4 hodinamiBrusel už vám jde i po řidičáku. Chce celoevropské zákazy řízení, smysl to nedává z podstaty
včeraTakhle VW reaguje na svůj úpadek? Chce, aby sama řídila i jeho spalovací auta, to ho opravdu nespasí
včera
Živá témata na fóru
- Politický koutek 04.02. 09:03 - jerry
- Řidiči, co to mají v ruce... 04.02. 08:10 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 04.01. 21:35 - jerry
- databáze radarů v ČR (a jeden konkrétní v Krchlebích) 04.01. 21:21 - řidičBOB
- Rychlodotazy 04.01. 20:46 - řidičBOB
- Onboard videa 04.01. 20:28 - řidičBOB
- Jednostopé okénko 04.01. 20:20 - řidičBOB
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 04.01. 17:05 - řidičBOB