Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Polský sporťák Arrinery se ukazuje v sériové verzi, možná dostane nové jméno
30.7.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Polská společnost Arrinera má hotový slibovaný nový design supersportu Venocara. Teď se ale zdá, že vůz s přepracovanými tvary dostane i nové jméno.
Máte dojem, že bylo kolem prvního polského supersportu Arrinera Venocara poněkud více mediálního rozruchu, než by si vzhledem k doposud předvedenému zasloužil? Pak to vnímáme velmi podobně, nicméně nad sledováním vývoje Venocary a kauzy kolem obvinění z plagiátorství jsme strávili dost času na to, abychom severní sousedy sledovali v jejich snažení dál.
Naposledy jsme zveřejnili několik nákresů návrháře Pavla Burkatského, které představovaly slibovaný nový design Venocary, teď ale máme pochybnosti, jestli vůz náhodou nebude představen jako její nástupce. Varšavská Arrinera Automotove totiž na svém facebookovém profilu zveřejnila první ukázky hotového vozu zachycující pozoruhodné detaily i výslední siluetu, jenže o Venocaře zatím nepadlo ani slovo.
Vzhledem k poškozené pověsti by patrně ani nebylo zvláštní, kdyby se majitel společnosti Lukasz Tomkiewicz rozhodl pro nové jméno, na to si ale budeme muset ještě chvíli počkat.
Co víme jistě a odhalují to právě aktuální detailní fotky, novinka by měla mít z větší části opět karbonovou karoserii. Nepředpokládáme ale, že by se nějak měnila technika. Osmiválec s kompresorem 6,2 l z Corvette ZR1 o výkonu 650 koní je při hmotnosti pouze 1,3 tuny dost na to, aby nová Arrivenera (jejíž produkce má probíhat v Gliwicích) potrápila i „originály” ze Sant'Agaty.




Arrinera chce ukázat, že umí udělat design, který nemá s Lamborghini nic společného. Pravdou ale je, že výdechy odvětrávání motorového prostoru opět vzdáleně připomínají řešení u konceptu Sesto Elemento
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejoblíbenější produkt VW nestrádá. Jeho loňské prodeje se dokonce vyšplhaly na rekordní úroveň, za vším hledejte cenu
před 2 hodinamiU Volva už nemyslí hlavou. Stáhli bizarní reklamu vytvořenou AI z toho nejabsurdnějšího důvodu: Kvůli emisím CO2
včeraAž bude VW opravdu zoufalý a ztratí zbytky sebevědomí, přijde s tímhle: Modelem ID.1 „oholeným” až na kost
11.3.2025
Nejnovější články
Nejoblíbenější produkt VW nestrádá. Jeho loňské prodeje se dokonce vyšplhaly na rekordní úroveň, za vším hledejte cenu
před 2 hodinamiElektrická party zdarma v Rakousku končí. Elektromobily budou podléhat silniční dani, majitelé zaplatí až desítky tisíc ročně
před 3 hodinamiVW přiznává, že svůj „levný” elektrický model nedokáže prodávat se ziskem, ztráty zmírní čínskými díly a portugalskou výrobou
před 4 hodinamiNa nová kola slavného úpravce se radši nedívejte moc dlouho, mohli byste se pozvracet
před 6 hodinamiGreen Deal EU může nabrat docela nový směr. Zavřené továrny VW by mohly posloužit výrobě zbraní, nebylo by to poprvé
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Výběr autopojištění 03.13. 15:35 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 03.13. 14:26 - jerry
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 03.13. 11:26 - pavproch
- Rodinné a pohodlné auto pro malé 3 děti 03.13. 09:47 - koffee
- vyber motorky 03.12. 22:58 - abgx1
- Lampárna (stěžovatelna) 03.12. 20:12 - M.Z.
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 03.12. 11:28 - řidičBOB
- Hon na piráty 03.12. 11:27 - řidičBOB