Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nový Jaguar XF 2016 nafocen zblízka ve Francii, naživo prý již v dubnu
28.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Chystaný sedan se má ukázat již v New Yorku. Dorazí s novou platformou iQ[Al] a čtyřválci Ingenium, nezapomene však ani na pětilitrový osmiválec.
Aktuálně máme za sebou první kilometry za volantem nového Land Roveru Discovery Sport, a tak se v nejbližších dnech můžete těšit na jeho první recenzi. Mimo to jsme ovšem ze zástupců automobilky vytáhli i pár informací, jež se týkají také ostatních modelů. Během příštích čtyř let bychom se prý měli dočkat hned 50 produktových novinek, z nichž některé samozřejmě ponesou logo Jaguaru. Mezi ně bude patřit i nová generace modelu XF, která bude nejspíše odhalena již letos v dubnu na autosalonu v New Yorku.
Zda daná šeptanda bude potvrzena, to je prozatím ve hvězdách. Jisté ovšem je, že Britové svou novinku usilovně testují. Zatímco ještě v říjnu loňského roku chystaný sedan brousil asfalt na Nürburgringu, nově byl nachytán na parkovišti ve francouzském Clermont Ferrand. I poblíž tohoto městečka samozřejmě najdeme okruh, přičemž ten kdysi hostil i šampionát Formule 1. Aktuálně však slouží spíše komerčním účelům, a tak je možné, že dané pobídky využil i Jaguar.
Danou záležitost ale nechme plavat a místo toho se zaměřme na novinku jako takovou. Ta konečně opustí původní platformu DEW98, která vznikla ještě za nadvlády Fordu, a místo toho vsadí na hliníkové komponenty iQ[Al], se kterými jako první dorazil menší sedan XE a jež budou podepírat také chystaný model F-Pace, tedy vůbec první crossover značky v celé její historii.
Také design bude ovlivněn menším sourozencem, oproti němu ale můžeme počítat s delším zadním převisem a méně skloněným čelním oknem. Pod kapotou se pak objeví zejména čtyřválcové motory z rodiny Ingenium, chybět ovšem nebude ani přeplňovaný šestiválec a osmiválec. Kromě zadokolky pak bude k mání i systém 4x4.
Očekávat můžeme rovněž příchod kombíku XF Sportbrake, stejně jako jsou jistotou verze upravené divizí Special Operations. Mimo to se pak hovoří rovněž o hybridní verzi, díky které bude Jaguar držet krok s konkurencí. Zda se ale takový model stane skutečností a jestli dorazí hned na počátku, to je zatím ve hvězdách.




Nová generace Jaguar XF byla nově nachytána během testů ve Francii
Zdroj: Reporter Auto Plus
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
před 3 hodinamiBMW M2 vyzvalo na souboj stejně drahý Chevrolet Corvette, nad letištěm je dodnes slyšet řev litující té troufalosti
včeraFaceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Čínské Ferrari za cenu Škody se ukázalo na nových fotkách. To bude teprve hit, nabídne 26 typů litých kol
31.3.2025Evropské automobilky chtějí zpátky do Ruska. Renault má šanci, VW tam rozprodávají díly za pakatel. Převodovky za 12, motory za 17 tisíc
31.3.2025Škoda končí se svým dlouholetým sloganem, Simply Clever jsou její auta stále míň
1.4.2025Řízení absurdně těžkého nového BMW M5 nezvládají ani profíci, jeden z nich těžce havaroval dokonce se safety carem
1.4.2025Zlobil? Šéf Seatu po kritických slovech na adresu elektromobilů a EU náhle s okamžitou platností skončil
1.4.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva