Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nissan Qashqai 2014: nová generace na první upoutávce, plné odhalení již brzy
28.10.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Nissan světu ukázal siluetu nového Qashqaie - pod černou plachtou a v černém tunelu. Oficiální odhalení se však má odehrát již za necelé dva týdny.
Nissan před oficiálním odhalením nové generace svého crossoveru Qashqai svět docela napíná. Některé zdroje říkaly, že tento model uvidíme už v září ve Frankfurtu, ale z toho se nakonec vyklubal nový X-Trail. Další informace naznačovaly odhalení na začátku příštího roku. Nejnovější zprávy přímo od automobilky nakonec ukazují na datum 7. listopadu - právě tehdy se má Qashqai 2014 představit světu v celé své kráse.
V souvislosti s tím nám Nissan připravil jednohubku - fotografii auta pod plachtou, na které svítí několik linek, v tunelu plném zářivek. O podobě auta tedy stále nic pořádného nevíme, nicméně neočekáváme, že by se vzhledově nějak diametrálně odlišoval od již zmíněného X-Trailu. Přece jen je to právě X-Trail, který v sedmimístné variantě nahradí Qashqai +2 a nový Qashqai tedy bude dostupný jen s pěti místy k sezení.
Víme také, co jej bude ze začátku pohánět - na poli benzínu to bude jediná jednotka, přeplňovaný motor 1,2 DiG-T o výkonu 115 koní. Příznivci nafty dostanou na výběr z motorů 1,5 dCi o výkonu 110 koní a 1,6 dCi, který bude naladěn na 130 koní. Nový Qashqai ale bude stát na platformě Common Module Family (CMF), takže se do budoucna dá očekávat i hybrid nebo čistě elektrické vozidlo, o jehož úspěchu si však zejména u poměrně těžkého crossoveru dovolíme pochybovat.
Nissan v krátké tiskové zprávě uvádí, že nový Qashqai je „od základu nové auto”, které redefinuje třídu „crossoverů a nastaví nová měřítka”. Vypadá to jako dobře známá hantýrka marketingových oddělení, nakolik to bude pravda, si budeme muset počkat do listopadu.

Teaser nového Nissanu Qashqai toho skutečně moc neukazuje, vůz však bude světu odhalen velmi brzy
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ferrari se asi spletlo a vtípek pro 1. duben pustilo ven o 14 dnů dřív. Jak jinak by se mohlo začít prodávat tohle?
před 30 minutamiRichard Hammond a James May se po letech vrátili do míst, kde točili Top Gear, nechápali nic
včeraAby se nezapomnělo: Nová Audi A5 a A6 jsou si skoro k nerozeznání podobná, bez návodu je možná ani nerozlišíte
15.3.2025
Nejnovější články
Ferrari se asi spletlo a vtípek pro 1. duben pustilo ven o 14 dnů dřív. Jak jinak by se mohlo začít prodávat tohle?
před 28 minutamiAudi se po příšerném roce zbaví 7 500 zaměstnanců. I v takové chvíli odmítá otevřeně přiznat, že jeho plány selhaly
před hodinouSituace v Mercedesu zašla už tak daleko, že motory V12 ve firmě vyrábí jeden jediný člověk, navíc ne pro ni
včeraElektromobily stále víc rozdělují společnost, ukázal průzkum. Jejich zastánců je jen 7 procent, počet odpůrců vzrostl na trojnásobek
včeraLidé, nekopejte si do aut a neojíždějte jim „ušáky”, ať už nikdy nemusím být svědkem zvěrstva, jako je toto
včera
Živá témata na fóru
- Jak postupovat, pokud protijedoucí vozidla odbočují vlevo 03.17. 21:04 - Předseda
- Onboard videa 03.17. 18:30 - Truck Daškam
- Lampárna (stěžovatelna) 03.17. 08:50 - HondaMan
- Řidiči, co to mají v ruce... 03.17. 07:40 - řidičBOB
- Chlubítko univerzální 03.15. 16:56 - řidičBOB
- Politický koutek 03.15. 16:09 - jerry
- Rodinné a pohodlné auto pro malé 3 děti 03.15. 15:04 - řidičBOB
- Výběr autopojištění 03.15. 15:01 - řidičBOB