Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost
14.2.2019 | Petr Prokopec
S tímto drobným maskováním jsme jej mohli vidět už dříve, video pořízené na dálnici D11 ale při pohybu kolem jiných aut teprve ukazuje, že nejlevnější SUV v případě Škody nebude znamenat nic malého.
Již za pár týdnů Škoda na ženevském autosalonu strhne plachtu z nového modelu Kamiq. Respektive z jeho evropské verze, ta čínská je nám již nějaký ten pátek velmi dobře známa. Mladoboleslavská automobilka ostatně již ani neschovává provedení určené pro starý kontinent, neboť třeba kabinu nám oficiálně již ukázala. Ta byla pomalu do posledního šroubku převzata z nového hatchbacku Scala, i „kamzík“ se tedy pochlubí volně stojícím displejem multimediálního systému.
Oproti svému příbuznému se Kamiq pochlubí větším rozvorem, prostor mezi nápravami narostl na slušných 2 651 milimetrů. Tím nové SUV nepřekonává jen hatchback, ale dokonce i Škodu Octavia první generace. Stejně jako třetí inkarnace tuzemského bestselleru pak bude nabízet lidem sedícím na zadních sedadlech prostor 73 milimetrů před koleny, o prcka se tedy rozhodně nejedná. Z fotek může Kamiq skutečně působit drobně, nové video ale ukazuje, že tomu tak zdaleka není.
Nové nejlevnější české SUV bylo nachytáno na dálnici D11, a to kupříkladu vedle Volva XC60, jehož druhá generace měří 4,7 metru na délku, 1,7 metru na výšku a skoro dva metry na šířku. Přesto se však Kamiq vedle Švéda neztrácí, což koneckonců platí také o srovnání s Opelem Insignia Combi, jež se na délku blíží pomalu k pěti metrům. Je ale poté vskutku škoda, že Škoda byla velkorysá jen v rámci kabiny, nikoliv motorového prostoru, kde můžeme očekávat pouze maloobjemové pohonné jednotky.
Stejně jako již zmíněná Scala dostane i Kamiq v základu litrový tříválec, jenž bude produkovat 95 a 115 koní v případě ryze benzinové verze, respektive 90 koní u varianty G-Tron. Mimo to lze očekávat ještě benzinovou jedna-pětku se 150 koňmi a 1,6litrový turbodiesel se 115 koňmi, tím se však nabídka bohužel uzavře. K dispozici již dále bude pouze selekce manuálních a automatických převodovek, ty však pokaždé s motory propojí pouze přední nápravu.
Dáno je to především tím, že nové SUV stojí na modulární platformě MQB A0, jež zástavbu systému 4x4 neumožňuje. Kromě toho se Škoda snaží držet ceny co nejníže u země, startovat by tak Kamiq měl někde okolo 400 tisíc korun. To není úplně málo, na druhou stranu však za ni prokazatelně dostanete pořádný kus auta se zavazadelníkem o objemu 400 až 1 395 litrů. Byť na první pohled to vypadat nebude, zvláště v některých barvách.



Nová Škoda Kamiq byla nachytána bez maskování v modré...
...i hnědobéžové barvě. Drobně vedle Volva XC60 či Opelu Insignia Combi rozhodně nevypadá
Bleskovky
Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
včeraElektrický Ford Mustang se postavil tomu „skutečnému” s motorem V8. A dokázal, že je poníkem zvládajícím jediný trik
19.4.2025Už se ví, kde má nové Bugatti schovaný klíč na odemykání nejvyšší rychlosti, až po jeho použití jede 445 km/h
18.4.2025
Nové na MotoForum.cz
- Šťastné drama v Le Mans pro YART s Hanikou včera 16:28
- Gabriele Ruiu s wild card v Cremone včera 10:46
- Le Mans je prvním závodem EWC 2025, tedy MS-Endurance 19.4.2025
- V Le Mans zahájil letošní ročník MS-Side 19.4.2025
- Le Mans: Pole Position pro Haniku a spol. 18.4.2025
Nejčtenější články
VW možná začíná chápat, po elektrickém kolapsu přesunul pozornost ke svému nejžádanějšímu autu vůbec
21.3.2025Bývalý technik NASA rozjel Autopilot Tesly a další systém proti zdi pomalované obrazem okolí, podívejte se na výsledek
21.3.2025Max Verstappen prodává svůj soukromý tryskáč, i interiér si nechal kompletně předělat do „svých” barev
21.3.2025Električtí „hujeři” uznali, že elektromobily se spalovacím autům nevyrovnají. Teď tedy říkají, že to vlastně nejsou auta
22.3.2025Už ani jiní výrobci aut nechtějí s Audi mít nic společného, tento raději přejde na své vlastní motory
22.3.2025
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 04.21. 09:43 - Stepan
- Jak opravit lak/kapotu na Skoda Superb 3 04.21. 09:08 - RoseBL
- BMW Divize 04.20. 23:38 - Zajda
- S větrem ve vlasech.... 04.20. 15:24 - pavproch
- Za kolik jezdíte s dieselem? 04.19. 22:39 - Brus
- Vačka palivového čerpadla 04.19. 09:05 - amora321
- Rychlodotazy 04.18. 22:23 - rutak11
- Onboard videa 04.18. 20:57 - řidičBOB