Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes SLS Roadster a nové C kupé odhaleny v reklamě pro Super Bowl (video)
7.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Mercedes sice ani SLS Roadster, ani nové C kupé oficiálně neodhalil, to mu ovšem nezabránilo ukázat je v televizní reklamě při přenosu amerického Super Bowlu. Máme pro vás video s touto reklamou i obrázky z ní.
Americký fotbal Evropany poněkud míjí, finále americké ligy zvané tradičně Super Bowl je ale za mořem výjimečnou událostí, kterou u televizních obrazovek sledují desítky milionů lidí. Cena reklamy během přenosu tomu odpovídá (jedna sekunda reklamního spotu stojí v přepočtu okolo 2 milionů korun), a tak se všemožní inzerenti tradičně předhánějí v tom, kdo udělá poutavější reklamní klípek.
Významnou měrou se na vyprodání dostupného prostoru podílejí automobilky z celého světa, které si pro tuto příležitost připraví obvykle zcela specifické reklamy. Není to nelogické, cena reklamního prostoru je tak enormní, že cena výroba klipu je vedle toho zanedbatelná, navíc pochopitelně platí, že čím výjimečnější příležitost ke zviditelnění se, tím zajímavější reklama je třeba.
Jednotlivých reklam či spíše upoutávek na ně, které automobilky zveřejňovaly před tzv. „Super Bowl Sunday”, jsme vás ušetřili, byly pro nás už vzhledem k nulové tradici Super Bowlu v místních končinách neczajímavé, jednu vám ale dodatećně ukázat musíme. Mercedes se totiž rozhodl zaujmout opravdu nekompromisně a roli ve svém spotu přisoudil hned dvěma vozům, které zatím vůbec nezačal prodávat - otevřenému SLS Roadster a novému C kupé.
Pravdou je, že klip nám nedovolí prohlédnout si vozy zrovna detailně, pro první pohled na žhavé novinky s třícípou hvězdou ve znaku ale poslouží více než dobře. Klip nese označení „Welcome!”, tedy vítejte a automobilka jím vítá hned čtyři nové modely. Faceliftované C63 AMG jsme vám již stihli představit a nový roadster SLK taktéž, C kupé a SLS Roadster jsou ale úplnými novinkami, o nichž jsme dosud mohli jen hovořit.
Předpokládáme, že se oba vozy ukážou na autosalonu v Ženevě a nabídnou techniku faceliftovaného „Céčkového” sedanu resp. kupé SLS.






Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Brutální silniční stíhačka od autora nejlepších ef-jedniček se dostala do rukou Stiga, zajel s ní nový rekord Top Gearu
před 2 hodinamiŘízení absurdně těžkého nového BMW M5 nezvládají ani profíci, jeden z nich těžce havaroval dokonce se safety carem
včeraHybridní Porsche 911 je znovu zdrojem zklamání, v klání s tuctovějším BMW neexcelovalo ani v tom, v čem mělo
31.3.2025
Nejnovější články
Brutální silniční stíhačka od autora nejlepších ef-jedniček se dostala do rukou Stiga, zajel s ní nový rekord Top Gearu
před 2 hodinamiDodnes novou, zapomenutou Škodu Superb Combi v nabušené verzi nikdo nechce, stojí už míň než polovinu ceny nového auta
před 3 hodinamiZájem Němců o elektromobily zůstává u dna, jejich nařizování odmítají úplně. Jsou si velmi dobře vědomi jejich nedostatků
před 4 hodinamiBrusel už vám jde i po řidičáku. Chce celoevropské zákazy řízení, smysl to nedává z podstaty
včeraTakhle VW reaguje na svůj úpadek? Chce, aby sama řídila i jeho spalovací auta, to ho opravdu nespasí
včera
Živá témata na fóru
- Politický koutek 04.02. 09:03 - jerry
- Řidiči, co to mají v ruce... 04.02. 08:10 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 04.01. 21:35 - jerry
- databáze radarů v ČR (a jeden konkrétní v Krchlebích) 04.01. 21:21 - řidičBOB
- Rychlodotazy 04.01. 20:46 - řidičBOB
- Onboard videa 04.01. 20:28 - řidičBOB
- Jednostopé okénko 04.01. 20:20 - řidičBOB
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 04.01. 17:05 - řidičBOB