Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes S Cabrio 2015: mohl by to být až takovýhle atlet? (ilustrace)
1.10.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Už je jisté, že bude a jakým konceptem bude inspirován. Představit si první eSkový kabriolet tedy není těžké, je ale možné, že bude vypadat až takhle atleticky?
S Mercedesem třídy S si můžete spojovat tisíc pozitivních vlastností, těžko byste ale kdy řekli, že jde o atleticky vyhlížející auto. Poslední generace tedy je na pohled relativně subtilní, absolutně se ale nadále jedná o obrovskou limuzínu, jednu z největších vůbec. Prakticky totéž bylo možné dekády říkat o odvozených kupé, která poslední roky nesou označení třída CL, zdá se však, že nástupce pojmenovaný Mercedes S Coupe zahraje na trochu jinou strunu. Jeho koncept představený na letošním frankfurtském autosalonu byl pojatý docela jinak než sedan a můžeme se zatím jen přít o tom, zda mu podobné vzezření i po doputování do sériové výroby.
K té už zcela jistě dojde, zkraje roku 2015 se pak stejně jistě dočkáme i otevřené verze Cabrio. Potvrzení tohoto záměru Mercedesu se vcelku pochopitelně ihned chytili nezávislí kreslíři a začali malovat, jak by první eSkový kabriolet vlastně mohl vypadat. Pokud se kupé podrží tvarů své studie (a po našem soudu mnoho jiných možností nemá...) a kabriolet ho v prvé řadě pouze skalpuje, pak bychom se mohli dočkat auta, jehož vzhled naznačují níž přiložené ilustrace od Design RM.
Co vás na autě jistě zaujme - je decentní, je subtilní, je prostě vizuálně drobné. To ostatně platilo už o kupé, ale právě shozená střecha mu dopřála ještě podstatně štíhlejší linii profilu. Je možné, že by výsledek mohl být takový? Je a upřímně řečeno bychom si to i přáli, nabubřelá auta nemáme rádi. Je ale dost dobře možné, že zákazníci značky, kteří si potrpí na jisté „symboly moci”. by až takto působícím autem byli zklamáni.
Chytřejší budeme po zimní premiéře kupé, úplně chytří pak zjara roku 2015, kdy se dočkáme i sériového kabrioletu.


Pokud by již potvrzený kabriolet třídy S vypadal takto, byl by to poněkud nečekaný hrdina srdcí všech atletů a atletek
Zdroj: Design RM
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Už ani Němci nemohou vystát tragickou kvalitu nových Audi, vržou a křupou stále víc
včeraMuž vyhrál v loterii Porsche 911 GT3 RS i s milionem na provoz, záhy ho totálně zničil při nehodě. A na krku má policii
5.4.2025Lada Niva Travel dostane masku chladiče ve stylu Audi. Je to jedna z řady dalších novinek, které ji stihnou
5.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Honda začala znovu nabízet snad nejvtipnější skrytý prvek výbavy auta, je jako z katalogu Simply Clever Škody
včeraKie došla kuráž, po tristním přijetí nejošklivějšího auta posledních let zoufale říká: Tak si s tím aspoň sjeďte, než nás pošlete do háje
včeraJe vymalováno, britský Opel vyrobil poslední auto a zavřel továrnu. Místní pláčou, fungovala 120 let
včeraUž ani Němci nemohou vystát tragickou kvalitu nových Audi, vržou a křupou stále víc
včeraNěmci vybrali ojetá auta hrůzy pro rok 2025. Těmto je lepší se vyhnout, vedle tradičně „excelujících” Dacií jsou tu i Škody
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva