Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes S 63 AMG Coupe 2014: budoucí realita těžko bude podstatně jiná (ilustrace)
8.10.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Vlajková loď Mercedesu bude i s karoserií kupé k mání také s výkonným osmiválcem AMG. Oficiálního odhalení se dočkáme brzy, prodeje příští rok.
Mercedes nás v průběhu letoška vytrvale zásobuje novinkami spojenými s novou generací jeho vlajkové lodi, třídy S. V létě se představil sedan, později i jako plug-in hybrid, ve Frankfurtu jsme viděli dvoudveřové kupé a později také ilustraci čtyřdveřového kupé. Víme také, že bude i ve verzi kabrio a že již testovaný sedan S 63 AMG nebude absolutním vrcholem nabídky - tím se stane až dvanáctiválcové S 65 AMG s 630 koňmi.
U divize AMG nyní zůstaneme. I přes počáteční nejistotu se motor 5,5 V8 biturbo se dostane i do S 63 AMG Coupe. A také to nejspíš nebude vrchol - předpokládá se i existence verze s dvanáctiválcem, ostatně dosavadní CL s ním bylo k mání též. Francouzský Blog Automobile nyní světu ukázal ilustrace, jak by mohlo kupé S 63 AMG vypadat.
Moc velké překvapení se nekoná, koneckonců AMG není známo šílenými bodykity, o ty se starají až případní další úpravci. Litá kola, která mají v průměru 21", nejspíš pocházejí z obrázků výše zmíněného sedanu S 65 AMG, anebo jsou jim aspoň velmi, velmi podobná. Vnitřek nejspíš nebude příliš odlišný od sedanu S 63 AMG.
Pětiapůllitrový osmiválec AMG se dvěma turbodmychadly má ve třídě S kupé dávat 585 koní a 900 Nm. Oficiálního představení S 65 AMG bychom se měli dočkat už listopadu, nového kupé, možná i rovnou v provedení AMG, pak začátkem roku. Nepřekvapí proto, že Mercedes chce začít prodávat kupé třídy S již zjara a verze AMG by měla jít do prodeje začátkem léta 2014.



Vzhled skutečného Mercedesu S 63 AMG Coupe se od této ilustrace asi příliš lišit nebude. Podle nás mu takto sekne...
Zdroj: Blog Automobile
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nepovedené nové BMW M5 dostalo znovu nakopáno od svého vlastního předchůdce, ránu z milosti mu přidal Mercedes
včeraSrovnání s Ferrari teprve ukázalo nesmyslnost nového BMW M5. Už nikdy nebude jako dřív, říká úpravce
11.5.2025Brutální Wankel s 12 rotory měl dávat 5 000 koní, při prvním měření výkonu ale selhal a začal hořet
10.5.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Prodaných Octavií 8, Kodiaqů 34. Pád Škody v Číně na úplné dno navzdory směšným cenám je varováním pro všechny Evropany
14.4.2025Milionové gesto: Michael Schumacher nově podepsal helmu určenou pro charitativní aukci, možná to s ním není tak zlé
14.4.2025Přehmaty VW táhnou ke dnu i jeho obchodní partnery, automobilka s 61letou historií spadla hlavně kvůli Němcům do obřích ztrát
14.4.2025Nové BMW M5 kombi dostalo ostudně nakopáno od 6 let starého soka druhé bavorské značky, svůj výkon zabilo absurdní hmotností
14.4.2025Mercedes končí s dalšími dvěma modely, v době úspor musí pryč z nabídky vše, co není dostatečně „progresivní”
14.4.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva