Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lamborghini Aventador vs. Porsche 918 ve sprintu: není to až taková marnost (video)
12.10.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Výsledek souboje 700 koní na straně jedné a 887 koní na straně druhé je víceméně dán již dopředu. Rozdíl ale není tak velký, jak by někteří mohli čekat.
Porsche 918 Spyder bylo od počátku nejpodceňovanějším z celé trojice hypersportů Němci ale nakonec dokázali všem vypálit rybník, když zvládli obkroužit Severní smyčku Nürburgringu za rekordních 6 minut a 57 sekund. Mimo to se pak jejich hybridní model postavil přímé i nepřímé konkurenci, nad kterou skoro pokaždé jen vítězil. A nejinak tomu vlastně je i tentokrát, kdy se Porsche 918 Spyder postavilo Lamborghini Aventador Pirelli Edition, přesto klání těchto strojů není bez zajímavosti.
Ačkoliv běžně výsledky podobných soubojů neprozrazujeme dopředu, tentokráte jsme udělali výjimku, čímž ovšem překvapení dozajista zhaceno nebylo. Pirelli Edition totiž ve srovnání se standardním Lamborghini Aventador nedostalo do vínku vyšší výkon, místo toho se změny soustředí pouze na vzhled. Máme tu tedy „pouze“ 700 koňských sil, nikoliv 750, kterými disponuje verze SuperVeloce, která se Porsche na Ringu přiblížila na dostřel.
Lamborghini by tedy mělo šanci na vítězství pouze v případě nejvyšší rychlosti, která je u německého vozu o pět kilometrů v hodině nižší než u italského (345 km/h versus 350 km/h). V jeho prospěch však klání ve zrychlení neobrátilo ani zaváhání řidiče Porsche,. Krátký náskok Aventadoru totiž 887 koní zlikvidovalo již v zárodku a následně ukázalo „pirellkám“ záda.
Dodat tak již můžeme pouze tolik, že oba vozy spadající pod jeden koncern jsou vybaveny systémem Launch Control. V obou případech pak již nemůžete sáhnout po zcela novém exempláři, ačkoliv takové Lamborghini Aventador pořád ještě k dispozici je. Nikoliv však jako Pirelli Edition či zmiňované SuperVeloce.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Chystaný přelomový Jaguar, který nahradí všechny dosavadní modely, natočili při testech. Marnost z něj čiší od pohledu
21.2.2025Startování auta s asi nejlepším čtyřválcem bez turba v historii je zážitek samo sobě, tohle v jiném autě nezažijete
19.2.2025BMW zdevastovalo vrcholnou verzi řady 1 tak moc, že dostává nakopáno od VW Golf, je o hodně horší úplně ve všem
18.2.2025
Nejnovější články
Tato auta jsou dnes největší „držáky” za peníze: Nestojí moc, a přesto mají vydržet skoro věčnost
před 3 hodinamiElektromobily stále více kupuje už jen jeden typ zákazníků, mezi obyčejnými lidmi se zájem o ně vytrácí i v Nizozemsku
před 3 hodinamiBMW zastavilo plán vyrábět elektrická Mini v Evropě. Důvod uhádnete, je to nezájem
včeraAudi přiznalo, že jeho interiéry jsou dnes horší, než bývaly. Auta roky šidilo na špatném místě
včeraLevný čínský soupeř Škody Fabia dostal i v Evropě normální motor, teprve s ním může v Česku zabodovat
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva