Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Kia Pro_Cee'd GT 2013: 204 korejských koní v akci, ještě pod maskováním (video)
25.12.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Věděli jsme, že někteří novináři dostali na přelomu listopadu a prosince příležitost řídit prototyp Pro_Cee'du GT, na smysluplné video zachycující jízdu jsme ale narazili až nyní.
Kia se rozhodně netají tím, že chystá jakýsi vlastní vlažný hatch. Říkat kompaktu s přeplňovanou šestnáctistkovou o výkonu lehce přes 200 koní „hot hatch” v době, kdy se stejným označením honosí auta jako nová Astra OPC s výkonem 280 koní, by asi nebylo přesné, na pozici sympatického GT ale touto technikou nový Cee'd rozhodně aspiruje.
Donedávna jsme jej mohli vidět leda na špionážních fotkách, Kia ale posléze uvolnila oficiální skici a později ještě základní technické specifikace. Z těch pro vás bude patrně nejzajímavější maximální výkon 150 kW (204 koní) a zrychlení na stovku za 7,9 sekundy, což jsou hodnoty potvrzující výše zmíněné - horko vám z tohoto auta asi nebude, příjemně teplo (zní to všelijak, ale co naplat) asi ano.
V rámci jakéhosi postupného představování dala Kia koncem listopadu příležitost pár světovým novinářům maskovaný prototyp auta projet v okolí Frankfurtu. My jsme mezi nimi nebyli, sám jsem ale pár článků na toto téma četl. Nebylo v nich obvykle nic hodného zmínky, nyní ale kolegové z Carscoopu vyškrábli z historie pár týdnů staré video ruského novináře Vadima Ovsiankina, který s Pro_Cee'dem GT též jel a docela podstatné momentky z jízdy zaznamenal hned na několik kamer.
Z vnějšku vozu neuvidíte nic, interiér je ale kompletně demaskovaný a podle nás vyhlíží docela zajímavě. Ještě zajímavější jsou ale jízdní záběry ukazující, že vůz nemá úplně marný zvuk a nakonec ani dynamiku, horší to bude s rychlostí klesání otáček a délkou převodů. Vadim evidentně není bůhvíjaký „řadič”, ale sladění motoru a převodovky mu stejně evidentně nepomáhá. V tomto smyslu byl nedávno testovaný Veloster Turbo lepší, ale nelamme nad Cee'dem GT hůl - tohle je jen prototyp.
Více napoví přiložený snímek s místy nepříliš politicky korektní jízdou. Ale to už je problém Vadima Ovsiankina, ne náš.
Zdroj: Carscoop
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Poslechněte si legendární Schumacherovo Ferrari s motorem V10, jak řádí v rukou 80letého miliardáře, tohle chce zpátky šéf F1
před 6 hodinamiChystaný přelomový Jaguar, který nahradí všechny dosavadní modely, natočili při testech. Marnost z něj čiší od pohledu
21.2.2025Startování auta s asi nejlepším čtyřválcem bez turba v historii je zážitek samo sobě, tohle v jiném autě nezažijete
19.2.2025
Nejčtenější články
Nové řešení turba může pomoci spalovacím motorům k záchraně, řeší hlavní problémy spojené s bezemisním palivem
23.1.2025Požáry elektromobilů v parkovacích domech jsou „zásadní problém”. V Nizozemsku jich násobně přibývá, zákazů též
23.1.2025Neuvěřitelně specifikovaný Phaeton připomíná, co všechno bylo možné ve zlaté éře VW. Ztratil na ceně 3,7 milionu Kč, teď může být váš
23.1.2025Et tu Smarte? Také značka městských aut se vrací ke spalovacím motorům, osadí jimi „čistě elektrickou platformu”
23.1.2025Číňané naučili svého nového psa kouskům, které ten starý americký uměl už před několika dekádami
23.1.2025
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 02.23. 13:32 - pavproch
- Onboard videa 02.23. 10:31 - brnenska.odchytova
- Policejní kontroly a měření 02.22. 20:19 - audis
- Náhradné diely z Ameriky 02.22. 17:54 - Pooch
- Za kolik jezdíte s dieselem? 02.22. 12:11 - M.Z.
- Lampárna (stěžovatelna) 02.21. 20:31 - M.Z.
- Chlubítko univerzální 02.21. 16:45 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 02.21. 16:17 - řidičBOB