Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Jaguar XKR-S: jedna kočka a 550 koní pro Ženevu
23.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Jaguar loni do Ženevy přivezl ostré XKR, letos přispěchá s něčím ještě ostřejší. Model XKR-S s 550 koňmi je vůbec nejsilnějším sériovým Jaguarem všech dob.
O Jaguaru a Ženevě jsme již mohli slyšet v souvislosti s konceptem B99, tehdy ale šlo o dílo karosárny Bertone, nikoli přímo automobilky. Dnes tu máme pravou „kočku” a to hned v nejdivočejším provedení, které kdy svět poznal.
Novinka se jmenuje XKR-S a jak už to v případě Jaguarů bývá, jde o výkonnější verzi již tak výkonného XKR. Vůz je vybaven novým pětilitrovým vidlicovým osmiválcem přeplňovaným kompresorem s výkonem až 404 kW (550 koní) točivým momentem nejvýše 680 Nm. Oproti XKR tak přibylo dalších 40 koní a 70 Nm, které vozu umožňují zrychlit na stovku za 4,2 sekundy na 160 km/h za 8,6 sekundy a dosáhnout nejvyšší, předpokládáme elektronicky omezené maximální rychlosti 300 km/h.
XKR-S ale nedostalo navíc jen výkon. Přepracováno byl též zavěšení kol, které spolupracuje s upraveným systémem řízení tlumičů Adaptive Dynamics. Nová jsou i kola z lehkých slitin, jež obouvají zatím nespecifikované pneumatiky určené pro výkonné vozy.
Ani vzhled vozu nezůstal bez povšimnutí. Vnějšímu kabátku byl dopřán nový aerodynamický paket sestávající z nových nárazníků, bočních prahů a relativně velkého přítlačného křídla. Vzhled dále odlišují výdechy vzduchu na přední kapotě a v předním nárazníku nebo výduk s čtveřicí chromovaných koncovek.
Jaguar svou nejžhavější novinku představil zatím jen na dvojici snímků (výřezy jsou z naší kuchyně) a ostatně ani technická data nejsou vyčerpávající. Dalších fotografie a detaily vám přineseme přímo ze ženevského autosalonu, kde si XKR-S odbude veřejnou premiéru.




Jaguar XKR-S
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Srovnání dvou generací extrémních silničních stíhaček Koenigseggu ukazuje, co udělá 5 let vývoje i v takové sféře aut
včeraNěkdo si nechal předělat svou Hondu na Alfu Romeo. Teď má spolehlivé auto, které nevypadá jako z jiné planety
4.5.2025Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
2.5.2025
Nové na MotoForum.cz
- Divoké karty pro Most včera 22:00
- Převaha Španělů napříč kubaturami Grand Prix včera 16:25
- Wild card pro Taku Nakagamiho včera 13:30
- Mitas Enduro Trail-ADV 2: na silnici i do terénu včera 13:20
- Vítězný double Manziho, 16. Vostatek 4.5.2025
Nejčtenější články
Novou obří jachtu majitele Astonu Martin přesouvali prťavými kanály nizozemského městečka, perle za 4,5 miliardy klestili cestu 4 dny
7.4.2025Němci vybrali ojetá auta hrůzy pro rok 2025. Těmto je lepší se vyhnout, vedle tradičně „excelujících” Dacií jsou tu i Škody
8.4.2025Britové znovu zrušili zákaz prodeje spalovacích aut od roku 2030. Sedm měsíců poté, co ho znovu zavedli
8.4.2025Nesmyslný čtyřválcový Mercedes C63 prý končí jako propadák, C43 také. Náhradou ale má být jen o kousek menší nesmysl, popř. z nouze ctnost
8.4.2025Porsche dál mohutně padá ke dnu, před celosvětovým fiaskem ho zachránila jen Trumpova cla
8.4.2025
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 05.06. 05:42 - Brus
- Rychlodotazy před 9 hodinami - Kavis
- Fiat a vše kolem nich před 9 hodinami - abgx1
- BMW Divize včera - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... včera - Truck Daškam
- Prodám Volkswagen Transporter 2.0 TDI včera - tomkathy
- Genesis včera - lauralordelaure
- VZKAZY 05.04. 19:13 - řidičBOB