Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ford Focus Electric na trhu dále strádá, stihlo jej už třetí výrazné zlevnění
24.10.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Elektrofocus se letos prodává lépe než loni, na konkurenční Nissan Leaf ale stále nestačí. Šest tisíc dolarů dolů konkurenty cenově srovná.
Není moc velkým tajemstvím, že elektromobily Fordu, zejména tedy Focus, se téměř vůbec neprodávají. Focus Electric už začátkem roku 2013 zlevnil asi o čtvrtinu. Pak v červenci 2013 šla jeho cena dolů o další 4 tisíce dolarů (cca 77 500 korun) a nyní, chvíli před uvedením modelového roku 2015 do prodeje, byla jeho cena snížena znovu - tentokrát o 6 tisíc dolarů, tedy asi 129 tisíc korun.
To znamená, že po započtení sedmiapůltisícové (cca 161 tisíc korun) slevy na dani je možné si Focus Electric v USA pořídit za 22 495 dolarů (cca 483 tisíc korun). „Focus Electric přináší design a technologie nejlépe prodávané značky na světě. Doufáme, že snížení ceny dá zákazníkům další důvod zvážit jeho pořízení,” uvedl Aaron Miller, mluvčí Fordu.
Co my však v opakovaném snižování ceny vidíme, je zcela něco jiného - jméno nejméno, Focus Electric není vůz, který by byl na trhu žádaný. Letošní prodeje zatím nejsou nic moc, elektro-Focus si vybralo 1 534 zákazníků. To je více než vloni, ale ani tak žádný zázrak - například Nissan prodal za letošek do září 21 822 Leafů a ani to není žádné ohromující číslo. Právě ceně Leafu po státních podporách se zlevněním Focus Electric přiblížil - Leaf takto přijde na 21 510 dolarů, tedy asi 462 tisíc korun.
Teoretický dojezd Focusu Electric je podle EPA 122 km, tedy o něco méně, než 135 km Nissanu Leaf. To určitě také hovoří v neprospěch Fordu v očích zákazníků. Uvidíme, jak se bude Focusu dařit po poslední slevě, Ford samozřejmě doufá ve zlepšení. Pro srovnání dodejme, že Focus ST ve Státech můžete mít od 23 625 dolarů, tedy cca 507 tisíc korun. Nelze však moc předpokládat, že by někdo vyrazil koupit elektromobil a přijel domů ve Focusu ST či naopak.












Ford Focus Electric 2015 bude také benefitovat z čerstvé slevy 6 000 dolarů
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Kia říká, že vzhled snad nejošklivějšího nového auta posledních let napravila jedinou úpravou. Za nás tedy opravdu ne
před 2 hodinamiDrzí zloději ukradli osm nových sporťáků přímo z továrny, automobilka si toho ani nevšimla
26.3.2025Jízda s vzácným posledním Ferrari s motorem V12 a manuální převodovkou je italská extáze se vším všudy, selhání vozu nevyjímaje
25.3.2025
Nejnovější články
Reakce Ferrari na Trumpova cla jasně potvrzuje, že má problémy s prodejem některých modelů
před hodinouKia říká, že vzhled snad nejošklivějšího nového auta posledních let napravila jedinou úpravou. Za nás tedy opravdu ne
před 2 hodinamiNěkdo najel s elektrickým Hyundai 666 tisíc km za pár let. Na jednu baterii to ale nedal, cena náhrady hatí vše
před 3 hodinamiMotoristé, vyhněte se Paříži. Opakujeme, vyhněte se s autem Paříži
včeraNěmci se Švýcary vyvinuli revoluční bezemisní spalovací motor. Neměla by spíš tohle být budoucnost?
včera
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 03.29. 00:47 - petr_riha
- Policejní kontroly a měření 03.28. 21:26 - petr_riha
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 03.28. 17:37 - řidičBOB
- Politický koutek 03.28. 12:52 - řidičBOB
- OT - zavírám krám, uklízím 03.27. 13:04 - pavproch
- Přituhuje 03.27. 10:36 - abgx1
- Řidiči, co to mají v ruce... 03.26. 17:50 - řidičBOB
- Další zajímavá autovidea 03.26. 16:33 - Předseda