Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW M6 Gran Coupe: nová videa představují do detailu exteriér i interiér
18.12.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Čtyřdveřové mnichovské kupé dává na odiv svou karbonovou střechu, 560 koní i kabinu standardně čalouněnou kůží Merino.
O novém čtyřdveřovém kupé již víme prakticky vše. Samozřejmě až na to, jak jezdí a jak se sedí za jeho volantem. Právě v těchto směrech by nám ale měla určitou nápovědu přinést nová videa, která německá automobilka uvolnila. Jedno z nich se totiž zaměřuje na exteriér, zatímco to druhé na interiér. Popravdě však musíme říci, že příliš nových záběrů oproti prvnímu propagačnímu snímku v něm nenajdeme.
Mimo to nejsou k dispozici žádné nové informace, ikdyž po představení kupé a kabrioletu M6 jsme vlastně ani žádné nečekali. Stejně jako dvoudveřové modely nebo technicky spřízněnější M5 F10 dostane i Gran Coupe přeplňovaný osmiválec o výkonu 560 koní, kterému společnost dělá osmistupňový automat. Stovku toto pohonné ústrojí pokoří za naprosto identických 4,2 sekundy, jeho rozlet pak omezovač krotí na hodnotě 250 km/h.
Tak jako dvoudveřové kupé pak i to čtyřdveřové profituje z odlehčené karbonové střechy, která má vytvarovány postranní boule kvůli hlavám pasažérů. I přes trojici zadních sedadel je tak třeba to prostřední považovat za opravdu nouzové.
Česká cena stále není k dispozici, v Německu však BMW M6 Gran Coupe vychází na 128 000 Eur (cca 3 200 000 Kč). Je tedy o 100 000 Kč levnější než kabriolet M6, ale zároveň o podstatných 600 000 Kč dražší než sedan M5.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
včeraElektrický Ford Mustang se postavil tomu „skutečnému” s motorem V8. A dokázal, že je poníkem zvládajícím jediný trik
19.4.2025Už se ví, kde má nové Bugatti schovaný klíč na odemykání nejvyšší rychlosti, až po jeho použití jede 445 km/h
18.4.2025
Nejnovější články
Auto ve stylu slavné Škody, na kterém se podílela Lada i Porsche, nikdo nechce. I když takových existuje jen hrstka
včeraMazda svou ikonu nedá, v příští generaci dostane dokonce větší spalovací motor a manuální řazení
včeraDokument poprvé ukazuje nehodu bývalého moderátora Top Gearu, která mu znetvořila obličej, i její následky. Z uvolněných záběrů mrazí
včeraŘešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
včeraNová auta zkrachovalého Fiskeru nechali opuštěná u silnice, teď je rozprodávají v aukci za směšné sumy
včera
Živá témata na fóru
- BMW Divize 04.20. 23:38 - Zajda
- Řidiči, co to mají v ruce... 04.20. 18:20 - Stepan
- S větrem ve vlasech.... 04.20. 15:24 - pavproch
- Za kolik jezdíte s dieselem? 04.19. 22:39 - Brus
- Vačka palivového čerpadla 04.19. 09:05 - amora321
- Rychlodotazy 04.18. 22:23 - rutak11
- Onboard videa 04.18. 20:57 - řidičBOB
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 04.18. 12:06 - GeneHawkins