Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW i8: takhle akceleruje na 130 km/h. Zní jako s V8, je ale zvuk skutečný? (video)
25.3.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Může znít tříválec a elektromotor jako velkoobjemový osmiválec i bez zvukového generátoru? Toto video se nás snaží přesvědčit, že ano.
O prvním sportovním hybridu z Mnichova již byla napsána celá řada článků. Stejně tak se BMW i8 objevilo i na celé řadě videí, jež dokumentovaly jeho vzhled, techniku i zvuk. V případě posledně zmíněné oblasti šlo však pokaždé o decibely, jež oblažují vaše slechy zvenčí. Nově si ovšem díky kolegům z Bimmerpost můžeme vychutnat akceleraci vozu také zevnitř. Příliš se ale neradujte, začínáme čichat „cosi shnilého ve státě Německém“.
Lehkou parafrází Hamleta jsme se dostali k jádru pudla. Ačkoliv totiž s videem dorazil také komentář, že vypnutý je zvukový generátor (známý také jako Active Sound System), nejsme si o jeho pravdivosti až tak jisti. Tím samozřejmě Bimmerpost neviníme ze lží, problém bude zakopán spíše v Mnichově. Nezdá se totiž možné, aby vůz vybavený benzinovým tříválcem a elektromotory zněl uvnitř jako V8, ovšem zvenčí maximálně jako V6.
Navíc, pokud by BMW i8 takto znělo reálně, pak by obdobně muselo znít i nové tříválcové Mini. Nesmíme totiž zapomínat, že se jedná o tu samou pohonnou jednotku. V kombinaci s modrobílým logem sice nabízí vyšší výkon, základ je ale shodný. A tím pádem by přibližně stejný měl být i zvuk. Jak nám ale dokazuje přiložené video z testu Mini Coooperu, opak je pravdou.
Výsledkem by tedy mohlo být konstatování, že zvukový generátor sice vypnout lze, ale jen částečně. Při zběsilé akceleraci ovšem libozvučné tóny vyrábí dále, jinak by se řidič nedočkal tak intenzivních zážitků za volantem. A to si auto za pár milionů rozhodně nemůže dovolit.
Zdroj: Bimmerpost
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Faceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
20.4.2025
Nejčtenější články
Nová verze Audi A5 vás chce připravit o víc peněz, litry v zavazadelníku i iluze o německých prémiových autech
26.3.2025Kvůli clům na auta z Číny budeme propouštět a zastavovat výrobu, říká šéf Seatu. I to způsobují nepromyšlené kroky EU
26.3.2025Toyota zastavila stavbu továrny na baterky kvůli nezájmu o elektrická auta, už tak skromné plány znovu snížila
27.3.2025Porsche za cenu Octavie od Xiaomi je z jedné vody načisto nejbezpečnější čínské auto historie, je to další špatná zpráva pro Evropu
27.3.2025Mazda najednou končí hned se čtyřmi modely, v Česku tvoří skoro pětinu jejích prodejů
27.3.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva