Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Audi RS3 sedan: konkurence pro CLA 45 AMG by okouzlila hlavně USA (ilustrace)
2.8.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Na nové modulární platformě MQB mají vzniknout hned tři modely RS. Jak třídvířko, tak i sedan a Sportback dostanou výkon okolo 400 koní a pohon 4x4.
Minulá generace Audi RS3 Sportback slavila u evropských zákazníků slušný úspěch. Bylo proto více než jasné, že německá automobilka přenese geny tohoto sportovního modelu i na nástupce, který již využívá modulární platformu MQB. Zároveň se také nelze divit rozhodnutí, dle kterého nedostaneme pouze jednu, ale hned tři karosářské varianty. Do daného segmentu, kde Audi dříve prakticky nemělo konkurenci, totiž nově míří třeba Mercedes-Benz A 45 AMG a CLA 45 AMG.
V příštím roce bychom tak kromě pětidveřového Sportbacku měli přivítat i sportovněji vyhlížející třídvířko, velmi pravděpodobný je také příchod sedanu RS3. Zamířit má především na americký trh, kde dvě předchozí varianty nemají příliš mnoho šancí. A to hlavně kvůli své karoserii, kterou Američané zrovna neadorují, nikoliv kvůli nedostatku výkonu - 2,5litrový pětiválec by totiž mohl produkovat něco okolo 400 koní.
Tyto zprávy jsou ovšem nepodložené, oficiálně můžeme počítat pouze s připojitelným pohonem všech kol s použitím mezinápravové spojky od Haldexu. Vzhled se nám pak snaží předestřít několik neoficiálních designérů. Theo Chin vůz navrhl jako poctu historickým závodním modelům Audi, P. R. Walker ze serveru Fourtitude.com je poněkud zdrženlivější, právě jeho návrh by ale realitě odpovídat mohl. Co říkáte, jaký se více líbí vám?


Theo Chin se při svém návrhu očividně nechal inspirovat historickými závodními modely Audi
P. R. Walker ze serveru Fourtitude.com se drží spíše linie nastíněné většími modely RS5 a RS6 Avant
Zdroj: Theophilus Chin, Fourtitude
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Brutální silniční stíhačka od autora nejlepších ef-jedniček se dostala do rukou Stiga, zajel s ní nový rekord Top Gearu
včeraŘízení absurdně těžkého nového BMW M5 nezvládají ani profíci, jeden z nich těžce havaroval dokonce se safety carem
1.4.2025Hybridní Porsche 911 je znovu zdrojem zklamání, v klání s tuctovějším BMW neexcelovalo ani v tom, v čem mělo
31.3.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
První elektrická Octavia byla nesmysl a ta příští bude zas. Škoda to tehdy věděla, v mezičase na to zapomněla
před 33 minutamiPro asi nejzábavnější moderní VW už musíte jen do bazaru, kvůli rostoucím cenám radši moc neotálejte
před 8 hodinamiS čínským „Porsche za cenu Octavie” to možná nebude tak slavné. Po nehodě na dálnici vzplálo, tři studentky v něm uhořely
před 9 hodinamiČerpací a dobíjecí stanice nejsou zdaleka to samé. Že je těch druhých v Kalifornii víc než těch prvních, neznamená lautr nic
před 10 hodinamiPoslední rozhovor s vyhozeným šéfem Volva ukazuje, jak totálně mimo byl. Musel jít, „tech guys” autům prostě nerozumí
před 11 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva