Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Aston Martin Cygnet V12: chystá se extrémně výkonné mini jako reakce na Nissan Juke-R
26.10.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britská značka nabídne pod kapotou překarosované Toyoty iQ výkon blížící se 500 koním. První testy přitom dokazují, že by to mohlo jít. Co na to zákazníci?
Úspěch japonské automobilky Nissan nepřestává inspirovat. A to zde nemluvíme o třídě crossoverů, kdy dnes snad každá značka má nebo bude mít ve svém portfoliu konkurenci pro Qashaqai. Řeč je o extrémním modelu Juke-R, který pod kapotu dostal pohonné ústrojí z Nissanu GT-R. Výkon tak vyskočil na 550 koní. I přesto, že se ovšem cena vyšplhala na 11 milionů korun, byla už údajně celá limitovaná série vyprodána. Spokojeni by přitom měli být jak zákazníci, tak i automobilka, která rozhodně na výkonný speciál nenasadila jednoprocentní zisk.
Podobný krok nyní zvažuje Aston Martin. V žádném případě ovšem nehodlá uložit 7,3litrovou pohonnou jednotku z limitované série One-77 do modelu Vantage. Místo toho britská automobilka chce vzít šestilitrový motor V12 z modelu DB9 a nacpat ji pod drobnou kapotu minivozítka Cygnet. Namísto 1,3litrového motoru z produkce Toyoty, který je naladěn na 98 koní, by tak překarosované iQ disponovalo mnohem větší silou. I když 517 koní, které dvanáctiválec dává k dobru v DB9, to asi nebude.
Zdá se vám to nesmyslné? Nám rovněž, výrobu speciálu totiž Aston Martin podmiňuje zájmem zákazníků. Ty ovšem nechávala chladné již stávající standardní verze, je tedy velmi sporné, zda vyšší výkon doprovázený ještě vyšší cenovkou navýší jejich srdeční tep. Pokud se však sejde dostatek nevratných záloh, měla by sériová verze Astonu Martin Cygnet V12 dorazit ve velmi krátkém čase. Zdroje z továrny totiž naznačují, že k prvním interním testům již došlo a že pohonná jednotka se do minivozu opravdu vejde.



Aston Martin Cygnet možná dostane pod titěrnou kapotu obří šestilitrový motor V12
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Faceliftované Porsche 911 Turbo S natočili na okruhu zřejmě s hybridním pohonem, za jeho zvuk by se už i vysavač styděl
24.4.2025Už to prasklo. Nové Audi A6 je i na papíře ve všem podstatném horší než jeho předchůdce, ukazuje míru úpadku německé značky
22.4.2025Řešení víka kufru VW Phaeton připomíná, jak přetechnizované a nedoceněné auto to je, BMW vedle něj působí jako Dacie
20.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
EU chce nařídit nesmyslné kontroly u STK každý rok pro starší auta, to asi aby vám znepříjemnila jejich používání
před 10 hodinamiVW možná pochopil, spalovací motory vrátí i v Evropě autům, která je už vůbec neměla dostat
před 11 hodinamiČíňané odhalili další novinku s jejich unikátním plochým osmiválcem, kráčí opačným směrem než evropská konkurence
dnesV další zemi EU můžete o dovolené jezdit na dálnici až 150 km/h, je to obrovský dějinný paradox
dnesPrvní nové AUDI vypadá naživo ještě hůř, ušili ho horkou jehlou nejspíš z propadáku Porsche
dnes
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 04.26. 22:46 - petr_riha
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.26. 22:41 - petr_riha
- S větrem ve vlasech.... 04.25. 14:50 - pavproch
- BMW Divize 04.25. 09:44 - pavproch
- Jednostopé okénko 04.24. 20:45 - M.Z.
- Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kW (cukání motoru). 04.24. 20:21 - Bradok
- VW Caddy Maxi Cargo 4x4 04.24. 13:36 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 04.24. 07:57 - řidičBOB