Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nová Škoda Karoq nafocena zblízka, Seat Ateca v sobě nezapře
27.4.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nástupce modelu Yeti změní nejen název, ale i vzhled. Nebude již tak vyhraněný, místo toho lépe zapadne do koncernové i škodovácké nabídky.
Tip: Škoda už nám nový Karoq i oficiálně ukázala a řekla o něm všechno důležité. Tady je 8 věcí, které o něm musíte vědět.
Kde jsme včera skončili, tam můžeme dnes pokračovat. Tedy u druhé generace Škody Yeti, která do showroomů mladoboleslavské automobilky nejspíše dorazí pod názvem Karoq. Změna jména sice prozatím nebyla značkou oficiálně potvrzena, s ničím jiným ale již nepočítáme. V nejistotě navíc nejspíše budeme jen krátce, Škoda totiž již na zítřejší ráno chystá várku informací a možná i fotografií, byť auto samotné na nich bude dozajista halit kamufláž.
Slavnostní odhalení novinky je naplánováno na 18. květen, přičemž zatímco Kodiaq debutoval v německém Berlíně, Karoq zamíří do švédského Stockholmu. Je ale na co čekat? Kontury vozu nám do značné míry přiblížilo již včerejší video s už méně maskovaným prototypem testujícím na dálnici, to ovšem kvalitou zrovna nehýřilo. Dnes tu pro vás tedy máme fotky stejně maskovaného vozu pořízené z bezprostřední blízkosti, ze kterých jsou jasně patrné i detaily. Není tedy již pochyb, že Karoq bude český Seat Ateca.
Změny lze samozřejmě očekávat zejména u čelních partií, které ozdobí škodovácká maska chladiče a tradiční znak. Jinak profilovaný bude také nárazník, respektive nárazníky - změny lze očekávat také vzadu. S tím souvisí i modifikace světlometů, jiná pak nejspíše bude i na přední lampy navazující kapota motoru. A vsadit lze také na specifický design litých kol či poklic plecháčů.
Na první pohled se zdá, že jde o nespočet změn, ty se ale skutečně budou skrývat pouze v detailech. Z boku nejspíše budete mít potíž české a španělské SUV od sebe rozeznat. Neodlišilo by je ani to, pokud by, jak se spekuluje v zákulisí, Karoq dostal pár milimetrů navíc, které vylepší prostornost kabiny.
Samotná technika se již lišit nebude, pod odlišnou karoserií opětovně najdeme modulární platformu MQB a koncernové motory. Základem se stanou litrové tříválce, mimo ně Karoq bude pohánět také 1,5litrový čtyřválec. Dále lze čekat 1,6litrový a dvoulitrový turbodiesel, vybírat bude možné i mezi manuály, automaty či systémem 4x2 a 4x4.
Nabídka bude široká, ceny nejspíše odstartují okolo 470 tisíc, za které lze koupit Seat Ateca se základní úrovní výbavy Reference a litrovým motorem naladěným na 115 koní. Na potvrzení těchto spekulací ale bude třeba vyčkat o trochu déle než do poloviny května. Prodej by totiž měl být zahájen až na podzim po živém debutu ve Frankfurtu.











Škoda Karoq byla nafocena zblízka...
...příbuznost se Seatem Ateca vážně nezapře
Nejnovější ilustrace ukazují i pravděpodobný vzhled nemaskovaného auta
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Starý dobrý osmiválec ve srovnání rozstřílel novou Teslu Model 3 Performance. Nechal ji v prachu úplně ve všem
včeraNový Dodge Charger se poprvé ukázal na veřejnosti jako čtyřdvířko, bez „elektrického stigma” sklízí potlesk
29.3.2025Kia říká, že vzhled snad nejošklivějšího nového auta posledních let napravila jedinou úpravou. Za nás tedy opravdu ne
29.3.2025
Nejnovější články
Majitele luxusních elektrických aut drtí drastická ztráta hodnoty, na těchto přišli o miliony za pár let
včeraData servisů potvrzují, že elektromobily „žerou” pneumatiky víc než jakákoli jiná auta, „přeborníkem” je Tesla
včeraChevrolet zkouší zabránit kupčení s jeho nejlepšími sporťáky, zvolil velmi kontroverzní metodu
včeraPolibky smrti: Smutný osud Lancie připomíná, co většina automobilek dokola dělá svým legendám
včeraReakce Ferrari na Trumpova cla jasně potvrzuje, že má problémy s prodejem některých modelů
včera
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 03.30. 23:01 - petr_riha
- Policejní kontroly a měření 03.30. 22:42 - M.Z.
- S větrem ve vlasech.... 03.30. 22:41 - M.Z.
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 03.30. 22:25 - Brus
- Lampárna (stěžovatelna) 03.30. 21:41 - jerry
- Mercedes - auto pro masy 03.30. 17:19 - pavproch
- Rady k výběru auta? 03.29. 14:54 - SRQ89
- Detektory policejních radarů 03.29. 14:13 - pavproch