Home > Rubriky a sekce > Ostatní > Článek
Malý update Chevroletu Corvette Z06
15.6.2008 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
Neměň, co funguje. To je stará známá poučka a Chevrolet dobře ví, že Corvette Z06 žádné zásadní změny nepotřebuje. Proto se omezil jen na opravdu kosmetické úpravy.
Kdo si Corvettu Z06 mohl vyzkoušet na vlastní kůži, ten se o ní vyjadřoval jen v superlativech. Spousta síly, výborný podvozek, odolné brzdy a při troše šikovnosti lákavá cena.
Pro následující modelový rok provedl Chevrolet několik málo změn. Do palety barev přibyly dvě nové metalízy, šedá Cyber Gray a stříbrná Blade Silver. Ty bude možno zkombinovat s novými koly s "pavoučím" designem, které budou k dispozici v několika barevných variantách, stříbrné Sparkle Silver, šedé Competition Gray a s chromovaným povrchem. V interiéru došlo ke změně barvy nitě stehů na sedadlech z černé kůže, byly červené a nyní budou šedé. Na dveřních prazích budou nové lišty, na kterých se objevilo logo Z06, a standardní výbavou se stal Akustický paket. Nakládání zavazadel nově usnadní elektricky ovládané víko kufru. Jedinou technickou změnou je zabudování systému mazání s větší zásobou oleje, nyní 10 l, dříve 7,5 l, z výkonnější Corvetty ZR1.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Boží trest za svatokrádež? Klasické Porsche předělané na elektrický pohon majiteli shořelo před domem měsíc po koupi
včera
Policie zastavila řidiče vývojového prototypu supersportu za desítky milionů kvůli tomu, že podle ní „zapaloval silnici”
29.11.2025
Muž najel s novým kupé Bentley s motorem W12 za pár let neuvěřitelné kilometry, jen za benzin zaplatil tolik, kolik jste vy dali za několik aut
28.11.2025
Nejnovější články
Lamborghini míří do nové éry, vize jeho budoucnosti naznačuje návrat k radikálním designům
před 10 hodinami
Bugatti předalo poslední vyrobený model schopný zrychlit z 0 na 500 km/h za 20 sekund, majitel jen koukal
včera
Boží trest za svatokrádež? Klasické Porsche předělané na elektrický pohon majiteli shořelo před domem měsíc po koupi
včera
Fanoušci Tesly bombardují evropský úřad. Měl slíbit povolení používání FSD i zde, najednou se k tomu ale nemá
včera
5 000 Kč za 1 ujetý km. Nechtěné Maserati dál ruinuje majitele, tento přišel o miliony na skoro nejetém autě
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva