Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Škoda Rapid zatím v Indii boduje, za 10 dní získala přes 1 500 zákazníků
29.11.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
S až nečekaně pozitivním přijetím se v Indii setkala zbrusu nová Škoda Rapid. Jen přes online rezervace stihla za 10 od zahájení prodejů oslovit přes 1 500 zákazníků.
Říkejte jí klidně klon Volkswagenu Vento nebo Fabia sedan, nic ale nezměníte na faktu, že se nová Škoda Rapid setkala v Indii s překvapivě vřelým přijetím.
Vůz, který jsme vám velmi podrobně představili již začátkem listopadu a v momentě vstupu na trh přidali i pár dalších detailů, totiž stačil mezi 17. a 27. listopadem, kdy byla oficiálně zveřejněna jeho cena, získat minimálně 1 500 zákazníků. Přes jeden a půl tisíce lidí si jej totiž za prvních deset dní prodejů zamluvilo přes webové stránky zastoupení automobilky v Indii, kde je „online booking” nových vozů mnohem obvyklejší než u nás.
Nejde přitom o žádné nezávazné projevení zájmu končící testovací jízdou, jde o skutečné zamluvení jednoho z prvních vyrobených kusů. Dle diskuzí na indických automobilových fórech tento systém funguje tak, že se zájemci krátce po projevu jeho zájmu ozve na základě zadaných informací jeden z blízkých dealerů Škody, který jej seznámí s možností dodání vytouženého modelu. Narazili jsme hned na několik případů, kdy byl několik hodin po online rezervaci zákazníkovi nabídnut již dostupný skladový vůz, který si během pár dnů odvezl. V Indii tak zjevně není nic zvláštního koupit si nové auto i bez toho, že by s ním jeho nový majitel měl jakoukoli předchozí zkušenost.
A nejde opravdu o žádné pověry. Níže najdete snímky vozu, který si takto pořídil jeden ze členů fóra BCMTouring - jde o provedení Rapid Elegance TDI a během pár dní s ním najel přes 500 kilometrů. Jak jistě pochopíte i z dostupných záběrů mobilním telefonem, na voze ho fascinuje hlavně spotřeba a dojezd přes 1 000 kilometrů na jediné natankování.
Patnáct set aut za 10 dnů se na obrovském indickém trhu nemusí zdát příliš, je ale třeba vzít v potaz, že drtivá většina Indů si něco jako nové auto zatím nemůže dovolit. A také je třeba dodat, že hovoříme jen o online rezervacích, další stovky zákazníků si mohly vůz zamluvit či objednat přímo u dealerů.
Škoda dnes v Indii prodává 20 000 vozů všech tříd za rok a s příchodem Rapidu by toto číslo ráda zvýšila o 50 procent. Do budoucna pak doufá v prodej 25 000 Rapidů za rok. Pokud se ale bude vozu dařit tak jako dosud (myslíme relativně, 1 500 nových zákazníků si každých deset dnů jistě nenajde...), mohla by obě čísla být v brzku překonána.











Toto je jeden z Rapidů, který byl během pár dní dodán zákazníkovi s online rezervací
Dříve publikované snímky indické Škody Rapid
Zdroje: BCMTouring, Škoda India
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
V Monaku můžete absolvovat autoškolu v Porsche 911. A není to jen rozmar nebo promo, provozovatel jej pořídil z rozumných důvodů
8.4.2025Čtyři otylá moderní výkonná SUV ve vzájemném klání ve sprintu ukázala nesmyslnost hybridizace i křehkost přemotorovaných obrů
7.4.2025Už ani Němci nemohou vystát tragickou kvalitu nových Audi, vržou a křupou stále víc
6.4.2025
Nejčtenější články
Za cenu ostudné nové A6 skoro v základu můžete mít našlapané 600koňové Audi RS6 končící generace
10.3.2025„Drahá SUV jsou nesmysl!” říkají Britové poté, co levnou Dacii Duster postavili proti násobně dražší Toyotě Land Cruiser
10.3.2025Šéf VW už si nevidí ani na špičku nosu, jeho slova při prezentaci posledního konceptu nemají s realitou společného ani ň
10.3.2025Trh s ojetými auty v Albánii připomíná Krajní meze. Vytvoří vám iluzi čehokoli, co je schopna pojmout vaše fantazie
10.3.2025Čínské Xiaomi se svými levnými superauty boduje přesně tam, kde Apple selhal. Koupit už se dají i v Evropě
10.3.2025
Živá témata na fóru
- Detektory policejních radarů 04.10. 15:36 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 04.10. 14:57 - GeneHawkins
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 04.10. 13:44 - petr_riha
- Policejní kontroly a měření 04.09. 21:37 - jerry
- Lampárna (stěžovatelna) 04.09. 14:30 - petr_riha
- S větrem ve vlasech.... 04.09. 14:05 - pavproch
- automat 4x4 "ku stavbe" 04.09. 08:11 - spooon
- Mercedes - auto pro masy 04.08. 19:34 - M.Z.